Atatürk’e Olan Borcumuzu Nasıl Ödeyebiliriz Deneme

Salı, 13 Mayıs 2014, 17:39 | Genel | 2 Comments
by ozden

Atatürk Sevgisi Hakkında Yazı, Atatürk’e Olan Borcumuzu Nasıl Ödeyebiliriz Deneme

Atatürk bu güzel ülkeyi bize armağan etmiş olan kişidir. Bugün içinde bulunduğumuz şartlar, medeni şekilde yaşadığımız hayat hep Atatürk sayesindedir. Atatürk yurdumuzu işgalden kurtarmış ve bu uğurda canı pahasına mücadele etmiştir. O, çok büyük bir lider ve çok güçlü bir devlet adamıdır.

Bir Türk vatandaşı olarak hepimizin Atatürk’e bize kazandırdıkları için minnet duygusu ile dolu olmamız gerekmektedir. Gerek yaşam tarzımız gerekse onun bize kazandırdıklarını koruma yoluyla Ata’mıza olan bu minnet duygumuzu göstermemiz gerekmektedir. Bunun için yapmamız gereken ilk şey Atatürk ilke ve inkılaplarına bağlı kalarak bu ilkeleri sonsuza dek yaşatmaya çalışmaktır.

Bu ülkeyi korumak ve Ata’mıza olan borcumuzu ödemek için yapmamız gerekenleri Mustafa Kemal Atatürk Gençliğe Hitabe ’de açık açık anlatmıştır. O bize bu hitabede görevlerimizin ne olduğunu ve hangi durumlar karşısında hangi önlemleri almamız gerektiğini büyük bir ileri görüşlülükle yıllar öncesinden anlatmıştır. Bize düşen ise onun bu anlattıklarını uygulamaktır.

Atatürk’e Layık Olabilmek İçin Yapılması Gerekenler Hakkında Görüşlerinizi Aşağıdan Hemen Paylaşabilirsiniz

2 yorum yazılmış, sizde hemen aşağıdan yorum yazabilirsiniz "Atatürk’e Olan Borcumuzu Nasıl Ödeyebiliriz Deneme"

  1. atakan dedi ki:

    yaw heee heeee :)

Yorum Yazın

Sponsorlu bağlantılar

 

Son Yorumlar

İletişim

Sitemiz ile ilgili olarak görüş,öneri ve şikayetler ile reklam teklifleri için eokulegitim[at]gmail.com e-posta adresimizi kullanabilirsiniz.