Atatürk’ün Kişilik Özellikleri Madde Madde

Perşembe, 22 Mayıs 2014, 9:20 | Genel | 0 Yorum
by ozden

Atatürk’ün Kişilik Özellikleri Nelerdir, Atatürk’ün Kişilik Özellikleri Madde Madde

Mustafa Kemal Atatürk yurdumuzda çok büyük inkılaplar gerçekleştirmiş ve bu yeniliklerin çoğunu sıra dışı kişilik özellikleri sayesinde hayata geçirebilmiştir.

Onun en bilinen özelliği vatansever olmasıdır. O bu sevgi ile vatanı için imkansız denileni gerçekleştirebilmiştir. Aynı zamanda en bilinen özelliği ileri görüşlü olmasıdır. Bu özellik onun tehlikeleri önceden saptayarak önlem almasını sağlamıştır. O her zaman doğru bildiğini savunmuş ve sabır ve disiplinle bunların gerçekleşmesini beklemiştir.

Atatürk idealist bir insandır. Atatürk devrimleri ve bunları gerçekleştirmesi idealist olmasının en güzel kanıtıdır.

Atatürk açık sözlülüğü ile de pek çok başarıya imza atmış, sözünü hiçbir zaman sakınmamıştır. Aynı zamanda bunda mantıklı bir insan olmasının da etkisi vardır.

Ona başarı kazandıran bir diğer özelliği ise disiplin sahibi olmasıdır. Ayrıca Atatürk de müthiş bir liderlik özelliği vardır. Bu özelliği ile askerlerini ve Türk milletini yaptıklarına inandırmayı ve bu sayede başarıyı yakalamayı sağlamıştır.

Eğitimciliği de bir başka özelliğidir. O her şeyin eğitimle gerçekleşebileceğine inanmaktadır.

İslam dinine yürekten inanan ve Kur’an’ın akıl ile örtüştüğünü savunan dindar bir insandır.

Atatürk’ün Kişilik Özellikleri İle İlgili Bilgi Hakkında Görüşlerinizi Aşağıdan Hemen Paylaşabilirsiniz

Yorum Yazın

Sponsorlu bağlantılar

 

Son Yorumlar

İletişim

Sitemiz ile ilgili olarak görüş,öneri ve şikayetler ile reklam teklifleri için eokulegitim[at]gmail.com e-posta adresimizi kullanabilirsiniz.