Ateş Ölçeri Kim Buldu, Ateş ölçerin icadı

Cumartesi, 26 Mart 2016, 22:28 | Bilgi Paylaşımı | 4 Comments
by admin

Ateş Ölçeri Kim Buldu,
Ateş Ölçer nasıl bulundu,
Ateş ölçeri ilk kim buldu

Hastalıkların tanımlanmasında büyük ölçüde yardımcı olan vücut ısılarının ölçülmesine ilişkin çalışmalar, ilk kez 1616 ve 1636 yılları arasında, İtalya’nın Padua kentinde yaşayan tıp profesörü Santorio Santorio tarafından gerçekleştirildi.Santorio, bu çalışmaları sırasında Galileo’nun 1592 yılında İtalya’da yaptığı termometreden yararlandı. O yıl, Londralı tıp adamlarından Thomas Allbutt, küçük ve kullanışlı klinik termometreyi yaptı.

Son yüzyıl içinde çok az değişikliğe uğrayan klinik termometre, cam bir tüp içindeki cıvadan oluşur.

——————————————————————————————————————————-

Ateş Ölçeri Kim Buldu, Ateş ölçerin icadı Ateş Ölçeri Kim Buldu, Ateş Ölçer nasıl bulundu, Ateş ölçeri ilk kim buldu Hastalıkların tanımlanmasında büyük ölçüde yardımcı olan vücut Ateş Ölçer nasıl bulundu, Ateş ölçeri ilk kim buldu, Ateş Ölçeri Kim Buldu

4 yorum yazılmış, sizde hemen aşağıdan yorum yazabilirsiniz "Ateş Ölçeri Kim Buldu, Ateş ölçerin icadı"

  1. Lara Atakır dedi ki:

    İcat eden kişinin Adı ”Santorio” ise, soyadı da ”Santorio”olunca bu yazıya pek inandığımı söyleyemem. Belki başka biri yorum yapıp doğru mu, değil mi söyleyebilir mi? Çünkü belki bu yazıyı yazan kişi yanlışlıkla adamın sadece soyadını yazmak isterken yanlış yazmış olabilir ve sosyal bilgiler proje ödevim için lazım. Biri yardım edebilir mi?

    • Selin Yaşar dedi ki:

      Ben sorunu cevaplamak için başka sitelere ve ansiklopediye baktım ve cevabım ”evet” icat eden kişinin adı gerçekten ”Santorio Santorio”

Yorum Yazın

Sponsorlu bağlantılar

 

Son Yorumlar

İletişim

Sitemiz ile ilgili olarak görüş,öneri ve şikayetler ile reklam teklifleri için eokulegitim[at]gmail.com e-posta adresimizi kullanabilirsiniz.