Atiye Deniz Biyografisi

Salı, 7 Şubat 2012, 20:32 | Bilgi Paylaşımı | 0 Yorum
by admin

Atiye Deniz Kimdir
2 Kasım 1988 Bremen’de Dünyaya geldi.
Dansa 3 yaşında başladı.
Piyano ve darbukayı 7 yaşından beri çalıyor
İlk albümünü 17 yaşında yaptı
Aynı zamanda büyükannesinin ismi olan Atiye , Arapçada Bağışlayıcı Lütfeden yüce kişi anlamına geliyor
Hollandaca, Almanca, İngilizce, Türkçe, Fransızcayı çok iyi konuşuyor
Sigara, kahve ve içki içmiyor
Pesketaryen besleniyor yani sadece sebze meyve balık yiyor
Sevdiği renkler: Siyah ve Beyaz
Şu an nerde yaşıyor : İstanbul’da
En iyi yaptığı yemek : Makarna arabiata
En sevdiği yemek : Sushi
2006 Kral TV Müzik Ödülünü kazandı

Şarkıları

Bana Bir İnsan Lazım

Dont Think

Gözyaşlarım

Beyaz Eşya

It Hurts Me

Change

Atiye Deniz Kimdir

Annesi Hollandalı, babası Türk olan Atiye 22 Kasım 1988’de Bremen’de doğdu. İlkokul öğrenimin ilk yarısını Bremen’de ikinci yarsını İzmir’de okudu. Daha sonra birer yıl ABD ve Hollanda’da okuyan Atiye, Fransa da kısa bir eğitim aldıktan sonra Bremen’de liseyi tamamladı. Hollanda’da ve Almanya’da 5 sene dans okuluna giden Atiye , Jazz, Modern, Bale, Hip hop dersleri aldı. Bu dans dersleri ile vücut dilini geliştiren Atiye, olağanüstü kendine özgün dansı ve egzotik sesiyle birçok insanı büyülemektedir. Ayrıca kliplerinde ve konserlerinde ki dans koreografilerini de kendisi yapıyor.

Aynı zamanda aldığı müzik dersleri ile kendi müziğini bestesini de yapan ve sözlerinin çoğu kısmını tek başına yazan Atiye ‘Dont think’ adlı parçası ile kısa sürede youtube sitesinde 2 milyonu aşkın kişi tarafından izlenmesine ve tüm dünyada tanınmasına yol açmıştır.
İlk Albümünü 17 yaşında yapan Atiye , 5 yaşından beri Darbuka ve piyano çalıyor.
2006 Kral TV Müzik ödüllerinde de en iyi çıkış yapan kadın sanatçı ödülüne sahip.

Hayat felsefesi olarak hayvanlara ve çevreye çok büyük önem veren Atiye, değişik ülkelerde yaşamanın getirdiği farklı kültürlerin zenginliği ile 5 dili rahatlıkla konuşabilmektedir. ( Flemenkçe, Almanca, İngilizce, Fransızca, Hollandaca )

Evinde 2 sokak köpeği ve bir kedi besleyen Atiye , aynı zamanda ata da biniyor. Vejeteryanlığın bir çeşidi olan Pesketaryen tarzı besleniyor yani sadece sebze meyve ve balık yiyor. En iyi yaptığı yemek makarna arabiata, en sevdiği yemek ise sushi. Ayrıca sigara, kahve ve alkol kullanmıyor.

Atiye Deniz Kimdir Atiye Deniz, Atiye Deniz Kim, Atiye Deniz Kimdir Hayatı, Atiye Deniz Hakkında Bilgi, Atiye Deniz Biyografisi Atiye Deniz Kimdir 2 atiye deniz, atiye deniz kimdir

Yorum Yazın

Sponsorlu bağlantılar

 

Son Yorumlar

İletişim

Sitemiz ile ilgili olarak görüş,öneri ve şikayetler ile reklam teklifleri için eokulegitim[at]gmail.com e-posta adresimizi kullanabilirsiniz.