Atiye Kimdir Hayatı

Pazartesi, 6 Şubat 2012, 15:38 | Bilgi Paylaşımı | 0 Yorum
by adminAnnesi Hollanda babası Antakya doğumlu olan Atiye,22 Kasım 1988’de Almanya’nın Bremen şehrinde hayata geldi. Küçük yaşlarda piyano ve dans derslerine başladı.8 yaşında Almanya’dan Amerika’ya taşındı, burada 6 ay yaşadıktan sonra İzmir’e yerleşti. İzmir’den Almanya’ya geri dönüşü öncesi 1 yıl Hollanda’da CKE okulunda sanat eğitimi alan Atiye, Bremen’de şan derslerine başladı..Almanya’da lise eğitimini tamamlayan sanatçı 2008 yılındaTürkiye’ye geri dönüş yaptı. Atiye, ses eğitimini İzmir Devlet Opera ve Balesi Şan Pedagogu Bariton Aşkın Metiner ile sürdürmektedir.
Henüz 17 yaşında ilk stüdyo albümü “Gözyaşlarım”ı (2007) yayınladı. Albümde hem İngilizce hem de Türkçe sözlü şarkılara yer veren Atiye, çıkış şarkısı “Don’t Think” ile internette kısa zaman içerisinde popüler olmayı başardı. Bu şarkısıyla 2007 yılında düzenlenen geleneksel Kral TV Video Müzik Ödülleri’nde “En İyi Çıkış Yapan Kadın Sanatçı” ödülünü aldı.
Ocak 2009’da ise İskender Paydaş prodüktörlüğünde “Atiye” isimli 2. stüdyo albümünü yayınlayan sanatçı, bu albümün ilk video klibini “Muamma” isimli şarkısına çekti. Muamma şarkısı Atiye’nin ilk defa müzik listelerine giriş yapmasını sağladı. İçinde Nazan Öncel şarkısı olan “Aşkına da Sana da” ve Teoman ile düet yaptığı “Kal” isimli parçaların da yer aldığı Atiye albümünün ikinci video klibi “Salla” haziran ayında gösterime girerek Powertürk, Kral TV, Number One TV, MTV Türkiye ve Billboard listelerinde 1 numaraya kadar yükselerek büyük bir başarı yakaladı.
Albümün dördüncü video klibi ise sanatçının Teoman’la düet yaptıkları şarkı olan “Kal” oldu ve şarkıya Gürcan Keltek yönetmenliğinde bir video klip hazırlandı.İnternet üzerindeki yasal müzik platformlarında üst sıralara çıkan şarkı aynı zamanda “Küçük Sırlar” dizisinin jenerik müziği oldu.Atiye, 1 yıl süren stüdyo çalışmaları sonrası Mart 2011’de 3.stüdyo albümü “Budur” u Pasaj Müzik etiketi ile yayınladı. Türkiye’nin en önemli üç müzik adamı İskender Paydaş, Ozan Çolakoğlu ve Volga Tamöz’le çalışan Atiye’nin söz yazarı ve besteci kimliğinin de ön planda olduğu “Budur” albümünde on şarkı yer aldı. Bestesi Houssam Habib’e, sözleri İsra Gülümser’e ait albümle aynı adı taşıyan çıkış şarkısı “Budur”a Murat Küçük yönetmenliğinde video klip çekildi. Atiye’ye yeni albümünde “Güzelim” şarkısında Sultana, “Yoksun”da ise ünlü radyo DJ’i Geveze eşlik etti. “Batum Türküsü” ve sözlerinin yarısı Arapça yarısı Türkçe olan “Hali Hali Hal” adlı iki anonim eserin de yer aldığı albümde, “Budur” şarkısının Suat Ateşdağlı tarafından yapılan remixi de bulunuyor.
Diskografi;
Gözyaşlarım
Atiye
Budur
Video klipleri
Don’t Think
Gözyaşlarım
Hali Hali Hal
Beyaz Eşya
Muamma
Salla
Deli Ya
Kal
Dondurma
İstemem Değişmesin (Disney CAMP ROCK 2 Soundtrack)
Batum Türküsü
Budur

Düetler
Kal – Teoman
Güzelim-Sultana

Ödülleri;
Kral tv Müzik Ödülleri(2007)-En İyi Çıkış Yapan Sanatçı
Siyaset Dergisi Ödülleri (2009)-Yılın Düeti (Kal-Teoman)
Aslan Max (2010)- Yılın Kadın Sanatçısı ve Yılın Şarkısı(Salla)
Radyo Boğaziçi Müzik Ödülleri (2010)- En İyi Şarkı(Salla)
Altın Kelebek Tv Yıldızları Ödülleri(2010)- En İyi Çıkış Yapan Sanatçı

Atiye – Atiye Kimdir ? Atiye Biyografi Atiye Kimdir Atiye Hakkında Bilgi Annesi Hollanda babası Antakya doğumlu olan Atiye,22 Kasım 1988’de Almanya’nın Bremen şehrinde doğdu.

Yorum Yazın

Sponsorlu bağlantılar

 

Son Yorumlar

İletişim

Sitemiz ile ilgili olarak görüş,öneri ve şikayetler ile reklam teklifleri için eokulegitim[at]gmail.com e-posta adresimizi kullanabilirsiniz.