Ayağını Yorganına Göre Uzat İle İlgili Kompozisyon

Perşembe, 1 Mayıs 2014, 22:56 | Genel | 0 Yorum
by ozden

Ayağını Yorganına Göre Uzat Sözünün Anlamı, Ayağını Yorganına Göre Uzat İle İlgili Kompozisyon

Kimi insanlar harcamalarına dikkat etmeden gelirlerinin fazlasını tüketirler. İsrafa davetiye çıkaran bu kişiler tutumlu olmayı bilmeyen insanlardır. Aşırı harcama yapan bu kişiler her zaman zor durumda kalırlar ve onların bu kötü alışkanlıklarından vazgeçmeleri gerekmektedir.

Her insanın her ay eline geçen bellidir. Üç lira kazanıp beş lira harcayan bir insan bir süre sonra bütçesini kontrol edemez hale gelir ve borç içine düşer. Ardından bu borçlar üst üste eklenir ve bu kişiler maddi açıdan bir çıkmazın içine girerler. Bu nedenle her insanın harcamalarına dikkat etmesi gerekmektedir. Eğer harcamalara dikkat edilmezse bir felaket onlar kaçınılmaz hale gelir.

Tutumlu olmak her insanın kazanması gereken bir özelliktir. Kişi bu özelliği kazanmaya çalışmalı ve parasını israf etmeden gerektiği kadar harcamalıdır. Herkes güzel eşyaları, güzel elbiseleri olsun iter ama eğer bunlar bütçeyi aşıyorsa bütçemizin yettiği kadarıyla yetinmekte fayda vardır. Her insan geliri ile giderini dengeleyerek hareket etmelidir.

Ayağını Yorganına Göre Uzat Ne Demektir Hakkında Görüşlerinizi Aşağıdan Hemen Paylaşabilirsiniz

 

Yorum Yazın

Sponsorlu bağlantılar

 

Son Yorumlar

İletişim

Sitemiz ile ilgili olarak görüş,öneri ve şikayetler ile reklam teklifleri için eokulegitim[at]gmail.com e-posta adresimizi kullanabilirsiniz.