Açıköğretim Fakültesi AÖF Bahar dönemi harç yatırma tarihleri 2012

Pazartesi, 13 Şubat 2012, 12:50 | Bilgi Paylaşımı | 0 Yorum
by admin

2012 Bahar dönemi harç yatırma tarihleri ne zaman?

ANADOLU ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜ

AÇIKÖĞRETİM FAKÜLTESİ DÖNEMLİK-KREDİLİ LİSANS VE ÖNLİSANS PROGRAMLARI 2016 2017 ÖĞRETİM YILI BAHAR DÖNEMİ

KAYIT YENİLEME DUYURUSU

AÖF Kayıt Yenileme Kılavuzu ve Kayıt İçin Tıklayınız…

Yaptığınız Kaydın Gerçekleşip Gerçekleşmediğini Öğrenmek İçin Tıklayınız…

Açıköğretim Fakültesinin dönemlik-kredili sistemde öğretim yapılan “Adalet”, “Bilgi Yönetimi”, “Coğrafi Bilgi Sistemleri”, “Çağrı Merkezi Hizmetleri”, “Eczane Hizmetleri”, “Felsefe”, “Fotoğrafçılık ve Kameramanlık”, “Gıda Kalite Kontrolü ve Analizi”, “İlahiyat”, “İngilizce Öğretmenliği”, “Kimya Teknolojisi”, “Laborant ve Veteriner Sağlık”, “Okulöncesi Öğretmenliği”, “Sosyoloji”, “Tarım”, “Tarih”, “Tıbbi Laboratuvar Teknikleri”, “Tıbbi ve Aromatik Bitkiler”, “Türk Dili ve Edebiyatı” Programlarının 2016 2017 öğretim yılı Bahar Dönemi kayıt yenileme işlemleri “Ders Ekle-Sil” ve “Kayıt Yenileme Bedelinin Bankaya Ödenmesi”olmak üzere iki aşamada aşağıda belirtilen tarihlerde gerçekleştirilecektir.

Ders ekle-sil işlemi, kayıt yenileme bedellerinin bankaya ödenmesi ve kayıt yenileme işlemleri;

13 Şubat 2012 Pazartesi günü başlayıp
22 Şubat 2012 Çarşamba günü mesai saati bitiminde sona erecektir.
23, 24 Şubat 2012 tarihlerinde mazeretli olanların kayıtları yenilenecektir.

Bahar Döneminde kayıt yeniletecek öğrencilere ders atamaları 30 ECTS krediyi geçmeyecek şekilde Fakülte tarafından yapılmıştır. Öğrenciler Fakülte tarafından atanan dersleri tekrar ettiği dersler hariç eksiltebilir veya toplam 45 ECTS krediyi geçmeyecek şekilde üst yarıyıldan ders ekleyebilir. Ders ekle-sil işlemi yapacak öğrencilerhttp://kayit.anadolu.edu.tr adresinden “Kayıt Yenileme” bağlantısını tıklayarak gelen sayfadan TC kimlik numaraları ve şifreleri ile girişyapacaklardır. Öğrenciler, bankaya ödeme yapmadığı sürece ders ekle-sil işlemi yapabilirler. Bankaya ödeme yapıldıktan sonra ders ekle-sil işlemi yapılması mümkün olmamaktadır. Fakülte tarafından atanan dersleri kabul eden öğrenciler ders ekle-sil işlemi yapmayabilirler.

Ders ekle-sil işlemini yapan veya Fakülte tarafından atanan dersleri kabul eden öğrenciler 2016 2017 öğretim yılı “Öğretim Gideri” ve “Öğrenim Ücreti/Öğrenci Katkı Payı” ödemelerini yukarıda belirtilen tarihler arasında TC kimlik numarası ile Vakıfbank İnternet Şubesinden, VakıfbankATM’lerinden (kartlı veya kartsız), 444 0724 Vakıfbank TelefonBankacılığından,Düzenli Ödeme Talimatı veya tüm Vakıfbank Şubelerinden yaparak kayıtlarını yeniletebileceklerdir. Mazeretli kayıtların son günü olan 24 Şubat 2012 tarihinde İnternet, ATM ve Telefon Bankacılığı ve DüzenliÖdeme Talimatı ile saat 23:30’a kadar, şubelerden ise mesai saati bitimine kadar ödeme yapılabilecektir. Öğrenciler, bankadan aldıkları dekontun 2016 2017 öğretim yılı “Öğretim Gideri” ve “Öğrenim Ücreti/Öğrenci Katkı Payı” ödemesine ait olup olmadığını mutlaka kontrol etmelidirler. Geçmişöğretim döneminden borcu olup sadece bu borcu ödeyen öğrencilerin 2016 2017 öğretim yılı Bahar Dönemine kaydı yenilenmez.

24 Şubat 2012 tarihinden sonra mazeret kabul edilmeyecek ve Bahar Dönemi kayıt yenileme işlemi yapılmayacaktır. Bahar Dönemi kayıt yenileme süresi kesinlikle uzatılmayacaktır. Belirtilen tarihler arasında her ne sebeple olursa olsun, “Öğretim Gideri” ve “Öğrenim Ücreti/Öğrenci Katkı Payı”  ödemelerini yapmayan öğrenciler, 2016 2017 öğretim yılı Bahar Dönemi kayıt yenileme hakkını kaybederler.

Kaydını yenileten öğrenciler http://ogrenci.anadolu.edu.tr adresinden kayıtlarının yenilenip yenilenmediğini kontrol edebilirler.

2016 2017 öğretim yılı Güz Döneminde kayıt yeniletmeyip, Bahar Döneminde kayıt yenileten öğrenciler öğretim yılına ait bandrolü AÖF bürolarına başvurarak alacaklardır. Bu öğrencilerden önlisans programında 5. yılını, lisans programında 8. yılını okuyacak olanların “Öğrenci Tanıtım Kartları” hazırlanarak AÖF bürolarına gönderilecek olup 19 Mart 2012  tarihinden itibaren “Öğrenci Kimlik Kartları”nı teslim ederek yeni düzenlenen “Öğrenci Tanıtım Kartları”nı bağlı oldukları AÖF bürosundan alacaklardır.

Şifresini kaybetmiş veya hatırlamayan öğrenciler AÖF bürolarından yenişifre alabilirler. Kayıt yenileten öğrenciler ders kitaplarını 02 Mart  2012tarihine kadar AÖF bürolarından alabileceklerdir.

Kayıt Yenileme, Program ve Öğrenci Kılavuzlarınahttp://kayit.anadolu.edu.tr adresinden ulaşılabilir.

Kayıt yenileme ile ilgili resmi duyuru bu ilanla yapılmaktadır.

İLETİŞİM

•    Bulunduğunuz ildeki AÖF bürosuna 444 10 26 nolu telefondan ulaşabilirsiniz.
•    http://www.anadolu.edu.tr adresindeki “Açıköğretim” “Büro Hizmetleri” linkinden AÖF bürolarının adreslerine ulaşabilirsiniz.
•    aofbilgi@anadolu.edu.tr (e-postanıza ad, soyad ve TC kimlik numaranızı mutlaka yazınız.)

İLGİLİLERE DUYURULUR

—————————————————-

AÖF’NİN İLGİLİ SAYFASINDAKİ BİLGİLER ŞU ŞEKİLDE:

Hoşgeldiniz!

Bu site, aşağıda adı geçen programlara yapılacak başvuru ve kayıtlarahizmet vermektedir. Site içerisinde, ilgili programa başvuru hakkındaki tüm bilgiler mevcuttur. Aynı zamanda başvurular da bu siteden kabul edilmekte ve yine bu siteden izlenebilmektedir.
Lütfen aşağıdan başvuru yapacağınız kayıt türünü seçiniz:

*KAYIT YENİLEME
2016 2017 Öğretim Yılı Güz Dönemi Dönemlik-Kredili Programlarda kayıtlı öğrencilerden ders ekle-sil işlemini yapacak olanlar kayıt yenileme linkinden bu işlemi gerçekleştireceklerdir.
Kayıt yenileme kılavuzuna ulaşmak için burayı tıklayınız.
* 6111 Sayılı Kanun (Af) Kapsamında Kayıt
6111 sayılı Kanun kapsamında Açıköğretim Fakültesine kimlerin kayıt yaptırabileceklerini, bağlantıyı izleyerek öğrenebilirsiniz.
* Dikey Geçiş
1.Meslek Yüksekokulu veya Açıköğretim Fakültesi Ön Lisans Programlarından mezun olanlar Dikey Geçiş kapsamında başvuru yapabilirler. Hangi program mezunlarının başvurabileceklerini, bağlantıyı izleyerek öğrenebilirsiniz.
2.Dikey Geçiş Sınavı sonucu Açıköğretim Fakültesi Okulöncesi Öğretmenliğine yerleştirilen adaylar başvuru yapabilirler.
* Ek Yerleştirme
2011 yılı ÖSYS Ek Yerleştirme sonunda, Açıköğretim Fakültesine yerleştirilen, en az lise veya dengi okul mezunu adaylar
başvurabilirler.
* İkinci Üniversite
Herhangi bir yükseköğretim programından mezun olanlar ile örgün yükseköğretim kurumlarında kayıtlı öğrenciler, alanları dışındaki programlara başvurabilirler. Hangi programlara başvurulabileceğini, bağlantıyı izleyerek öğrenebilirsiniz.
* Lisans Tamamlama
Lisans Tamamlama kapsamında, 4 yıllık fakülte veya yüksekokullarda okumakta iken 2 yıllık ön lisans diploması alarak ayrılanlar başvuru yapabilirler. Hangi program mezunlarının başvurabileceklerini, bağlantıyı izleyerek öğrenebilirsiniz.
* Okulöncesi Öğretmenliği Lisans Tamamlama
Milli Eğitim Bakanlığına bağlı okullarda kadrolu olarak görev yapan, Okulöncesi ile Çocuk Gelişimi Ön Lisans mezunu öğretmenler başvurabilirler. Ayrıntı için bağlantıyı tıklayınız.
* ÖSYS Yeni Kayıt
* Yatay Geçiş
Yatay Geçiş Yönetmeliği ve 6111 sayılı Kanun’a göre Açıköğretim Fakültesine başvuru yapıp, başvurusu kabul edilenler yatay geçiş için başvuru yapabilirler. Ayrıntı için bağlantıyı tıklayınız.
Not: Kayıt tarihi sona eren programların başvuru türleri yukarıda görüntülenmemektedir.

BAŞVURU DURUMU
Yaptığınız başvurunun durumunu görebilmek için yandaki kutuya T.C. kimlik numaranızı yazarak GÖRÜNTÜLE tuşuna basınız. Eğer başvuru yapmadıysanız veya geçerli bir başvurunuz yoksa herhangi bir bilgi görüntülenmeyecektir

Yorum Yazın

Sponsorlu bağlantılar

 

Son Yorumlar

İletişim

Sitemiz ile ilgili olarak görüş,öneri ve şikayetler ile reklam teklifleri için eokulegitim[at]gmail.com e-posta adresimizi kullanabilirsiniz.