Başarı ve İnsan İle İlgili Kompozisyon

Pazartesi, 2 Mayıs 2016, 20:26 | Genel | 2 Comments
by ozden

Başarının İnsan Üzerindeki Etkisi, Başarı ve İnsan İle İlgili Kompozisyon

İnsanı hayatta en fazla motive eden şey başarılı olma duygusudur. İnsan yaptığı işlerde başarıyı yakaladığında bu duygudan vazgeçemez ve yeniden bu duyguyu yaşamak için çok daha fazla çalışarak her zaman kendini geliştirir.

Başarı yüksek bir dağın zirvesinde bulunan bir zafer bayrağıdır. Kişi bu bayrağı elde edebilmek için zorlu yollardan geçerek yüce engelleri tırmanır. Büyük emekler verilerek elde edilen bu bayrak insana tadına doyulmaz bir haz verir. Başarısız insanlar kendilerine olan güvenlerini kaybederek yaşama heveslerini bile kaybedebilirler. Bu nedenle insan için başarı duygusunu tatma sanıldığından çok daha önemlidir.

Her insan başarılı olmak için mücadele etmeli, bu duyguyu tatmak için elinden geleni yapmalıdır. Çünkü ünlü bir düşünürün söylediği gibi hiç kimse başarı merdivenlerini elleri cebinde tırmanmamıştır. Başarıyı yakalamak için mutlaka çalışmak, çalışmak ve yeniden çalışmak gerekir.

Başarı Hakkında Kısa Yazı İle İlgili Görüşlerinizi Aşağıdan Hemen Paylaşabilirsiniz

2 yorum yazılmış, sizde hemen aşağıdan yorum yazabilirsiniz "Başarı ve İnsan İle İlgili Kompozisyon"

  1. manyak eşek dedi ki:

    çok saçma

Yorum Yazın

Sponsorlu bağlantılar

 

Son Yorumlar

İletişim

Sitemiz ile ilgili olarak görüş,öneri ve şikayetler ile reklam teklifleri için eokulegitim[at]gmail.com e-posta adresimizi kullanabilirsiniz.