Başarıda Şans Mı Önemli Çalışmak Mı

Çarşamba, 27 Şubat 2019, 17:48 | Genel | 15 Comments
by tayyar

Başarıda çalışmak mı önemli şans mı, bu yazımızda sizlere başarıda çalışmak mı yoksa şans mı daha önemli hakkında münazara yazısı yazacağız.

Herkesin farklı cevaplar verdiği bu soruyu objektif bir şekilde değerlendirmek de zordur. Çünkü şans ve çalışma ikisi birden başarıyı getirmektedir. İnsanların bu konuda farklı tecrübeleri bulunmaktadır. Kimisi gerçekten çalışarak bulunduğu konuma ulaşmışken kimisi de gerçekten bir şansın ona vurması sonucunda büyük bir başarı yakalamıştır. Ancak çoğu kişinin ortak görüşüne göre ise hem çalışmak hem de fırsatları yakalamak önemlidir.

Çalışmadan bir şeyi elde etmenin imkansıza yakın olduğunu belirtmemize gerek yoktur sanırım. Çalışmak başarının yarısıdır. Çalışmayan insanın bir konu hakkında bir fikrinin olması mümkün değildir. Çalışan insanın özgüveni de yüksek olur. Dolayısıyla sorulan sorulara daha rahat cevap verebilir.

Başarılı olmak için şansın da önemli bir yeri vardır. Çünkü şans da bazen çalışmayan insana yardım edebilir. Kimi insanlar bir gün oynadığı piyango sayesinde büyük ikramiyeyi tutturmakta ve hayatları saatler içinde değişmektedir. Kişinin olaylarla mücadelesi sırasında şansının da yaver gitmesiyle sorun kısa sürede fazla uğraş verilmeden de çözülebilir. Dolayısıyla şansın da başarı için büyük bir önemi vardır.

iRL64N304

Başarı İçin Şans Mı Çalışmak Mı Önemli Yazımız Hakkında Yorumlarınızı Aşağıda Hemen Bizimle Paylaşabilirsiniz.

15 yorum yazılmış, sizde hemen aşağıdan yorum yazabilirsiniz "Başarıda Şans Mı Önemli Çalışmak Mı"

 1. memik sert dedi ki:

  şans her zaman olmaya bilir ama şansın olnası içinde çalişmak lazımdır.yani şansa ve başarıya ulaşmak çalişmaktan geçer.çalişmak insanın önüne şanslar doğurur.ve sonra başarıya ulaşırsın…

 2. BEYZA AKSOY dedi ki:

  NAŞARIDA TABIKI ÇALIŞMAK ONEMLİ BIR AZMIN YOKSA SEN ŞANSI UNUT VE BU YUZDEN ÇALIŞMAK

 3. secem dedi ki:

  Sans her zaman olmayabilir.ama sansin olmasi icin calismak lazimdir.yani sansa ve oradanda basariya ulasmanin tek araci calismaktir.yani kisacasi caliamak sansi dogurur ve basariya ulasilir

 4. sadiq ismail dedi ki:

  Bence her zaman şans bekleyenler zamanları öldürürler dolasıyla şans iyi ama çalışmaktan daha iyi ve değerli.

 5. Yasemin dedi ki:

  Me salak benim annaneme çqrdaktan düştü ve heryeri kırıldı ölebilirdi ama şans eseri kurtuldu

 6. ECE SOYLU dedi ki:

  o zaman başarıda şans önemliyse size örnek vereyim
  şans oyunları yani sayısal loto ve at yarışları vb.
  insanlar bunlara şanslı olduklarını düşünerek para yatırıyorlar oysa ki kendi alın terlerini dökmedikleri sürece başaramazlar , bunun aksine her zaman kaybetme oranları yüksektir .
  bu yüzden asıl gerçek başarı çalışmaktan geçer…

 7. AYŞENUR ÖZKANLI dedi ki:

  ŞANSIN PAYI BENCE DAHA BÜYÜKTÜR BU KONUDA. ÇÜNKÜ NEWTON UN BAŞINA O ELMA DÜŞMESEYDİ YER ÇEKİMİNİ BULAMAZDI.YANİ İŞ,ŞANSTIR

 8. AYŞENUR ÖZKANLI dedi ki:

  BAŞARIDA ŞANS ÖNEMLİDİR;ÇÜNKÜ BİLGİ BİR YERDE TIKANIR VE ÖYLE BİR AN OLUR Kİ KİŞİ BİR ŞEYE ÇALIŞMAMIŞTIR ANCAK BİR YERLERDE DUYMUŞTUR VE ŞANSI DA YAVER GİTTİYSE KULAK DOLGUNLUĞU İLE O PROBLEMİ ÇÖZEBİLİR.BURADA DA DEVREYE ŞANS GİRMEKTEDİR.YANİ BAŞARIDA ŞANS ÖNEMLİDİR DİYEBİLİRİZ.

 9. perı cıcek dedi ki:

  evet bencede şans önemlii

 10. nella dedi ki:

  şans öemlidir

 11. muhammet dedi ki:

  şans önemli

Yorum Yazın

Sponsorlu bağlantılar

 

Son Yorumlar

İletişim

Sitemiz ile ilgili olarak görüş,öneri ve şikayetler ile reklam teklifleri için eokulegitim[at]gmail.com e-posta adresimizi kullanabilirsiniz.