Bayramla İlgili Kompozisyon

Çarşamba, 26 Mart 2014, 11:24 | Genel | 4 Comments
by ozden

Bayram Hakkında Kısa Yazı, Bayramla İlgili Kompozisyon

Bayramlar çok güzel ve neşeli günlerdir. Ülkemizde resmi bayramlar ve dini bayramlar olmak üzere iki tür bayram kutlanmaktadır.

Resmi bayramlar devlet tarafından düzenlenen törenlerle kutlanan, belirli günleri anmak ve kutlamak için düzenlenen bayramlardır. Bu bayramlarda okullarda ve ülkenin çeşitli yerlerinde resmi törenler yapılır, günün anlam ve önemi vurgulanarak milli birliğin devamlılığı sağlanmaya çalışır. Bir diğer bayram türü dini bayramlardır. Bunlar da İslam dinini emretmiş olduğu Ramazan ve Kurban bayramlarıdır. Bu bayramlarda ise fakirler sevindirilir, büyüklerin elleri öpülür, küskünler barıştırılır. Dini bayramlar da milleti bir arada tutarak dini birliği devam ettirir.

Bayramlar ister resmi ister dini olsun insanın içini kıpır kıpır yapar, kişiye büyük bir coşku verir. Bu nedenle tüm bayramlara gönülden katılmalı ve milli birliğin devam ettirilmesine katkı sağlamalıyız.

Bayramlar Nasıl Kutlanır Hakkında Görüşlerinizi Aşağıdan Hemen Paylaşabilirsiniz

4 yorum yazılmış, sizde hemen aşağıdan yorum yazabilirsiniz "Bayramla İlgili Kompozisyon"

  1. esen dedi ki:

    çokkkkkk teşekkür ederim size bu sayfa işime çok yaradı

  2. Gökhan dedi ki:

    MERHABA

  3. asdfygytgtf dedi ki:

    çok güzeldi tşqqqqqq

Yorum Yazın

Sponsorlu bağlantılar

 

Son Yorumlar

İletişim

Sitemiz ile ilgili olarak görüş,öneri ve şikayetler ile reklam teklifleri için eokulegitim[at]gmail.com e-posta adresimizi kullanabilirsiniz.