Bedelli Askerlik Şartları Açıklandı Ücret ve Yaş Sınırı 2011

Cumartesi, 19 Kasım 2011, 17:13 | Genel | 4 Comments
by admin

İşte bedelli şartları

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, merakla beklenen bedelli askerlik şartlarını AK Parti grup toplantısında açıkladı. Yaş sınırı 30 olarak belirlendi.

Erdoğan, Bedelli askerliğe ilişkin kanun tasarısının da bugün itibariyle TBMM Başkanlığına teslim edileceğini açıkladı.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, 30 yaşından gün almış olanların 30 bin Türk lirası karşılığında bedelli askerliğe hak kazanacağını ve 21 gün temel askerlik hizmetinden muaf tutulacağını açıkladı

30 bin liranın ilk yarısını başvuru sırasında diğer yarısını 6 ay içinde ödeyebilecekler…

Bedelli askerlik yapanlar temel eğitim almayacak

Erdoğan, yurt dışında 3 yıl çalışanların, 10 bin Avro bedelle askerlik yapacaklarını, 38 olan yaş sınırı ile 21 gün temel askerlik hizmetini de tamamen kaldırdıklarını bildirdi.

Vicdani ret konusu kesinlikle gündemde değil.

UYGUN ŞARTLAR ŞİMDİ OLUŞTU

Bedelli askerlik yasa tasarısının ayrıntılarına girmeden önce şunları söylemeliyim. Bedelli askerlik 9 yıldır bizim gündemimizde oldu. Özellikte terörle ilgili zaafiyete yol açmaması için bekledik. Genelkurmay başkanlığımızla hep istişare halinde olduk.

Yaptığımız araştırma ve istişareler bedelliyle igili uygun şartların oluştuğunu gösterdi…

Bedelli askerlik uygulaması daha önce 1987, 1992 ve 1999 yıllarında uygulanmıştı. 1999’da Marmara Depremi’nin zararlarının giderilmesi için çıkarılmıştı. Biz ise bakaya kalanların sayısının arttığını gördük. Bedelli askerlik yoluyla bu birikim azaltılmalı. Bedelli askerlik yoluyla çok önemli sosyal projelerin gerçekleşmesini sağlayacağız. Yasaya koyduğumuz bir maddeyle, bedelli askerlikten gelecek geliri, şehit ailelerine, gazilere, özürlülere aktaracağız.

Ön gördüğümüz yaş sınırıyla asla güvenliğimizle ilgili asla zaafiyete izin vermiyoruz. Asker ihtiyacımızla ilgili sınırı aşmıyoruz.

22 Kasım 2011

Bedelli Askerlik Şartları Kasım 2011 , Bedelli Askerlik Yaş Sınırı Kaç Olacak , Bedelli Askerlik Ücreti Ne Kadar , Bedelli Askerlik Yapmak İçin Hangi Şartlar Gerekiyor , Bedelli Askerlik Koşulları 2016 2017 , Bedelli Askerlik Yasası ve Şartları , Kimler Bedelli Askerlikten Yararlanacak

Hurriyet – 18 Kasım 2011

4 yorum yazılmış, sizde hemen aşağıdan yorum yazabilirsiniz "Bedelli Askerlik Şartları Açıklandı Ücret ve Yaş Sınırı 2011"

 1. Dk dedi ki:

  Kanun yururluge girdimi? Bilgisi olan varmi.

 2. recep dedi ki:

  YAPMAYIN…
  ne 30 u be daha neler.bizi vicdani red yaptırmayın lütfen.gelecekse en az 25 yaş üstü olmalı başka çare yok

 3. Atakan dedi ki:

  yok artik 30 da nedir ya 27-28 olmali.gecmis uygulamalarin hic mi onemi yok.Neye gore 30 yapiyorlar anlamak zor.27 yasindaki adam duzenini kurmamisda 30 yasindaki mi kurmus oluyor.Boyle sacmalik olmaz.

 4. Haluk ATACAN dedi ki:

  Bedellide yaş sınırı 227-28 olmalı. Çoluk çocuğumuz işimiz gücümüz var ama 2 yaş farkla bedelli yapamıyorum 30 olursa :( . Madem yapacaksınız bir iş tam yapın. 30 sınırı çok fazla !!!

Yorum Yazın

Sponsorlu bağlantılar

 

Son Yorumlar

İletişim

Sitemiz ile ilgili olarak görüş,öneri ve şikayetler ile reklam teklifleri için eokulegitim[at]gmail.com e-posta adresimizi kullanabilirsiniz.