Bedelli Askerlikte Son Durum – Haberler 2011

Pazartesi, 7 Kasım 2011, 9:18 | Genel | 0 Yorum
by admin

Başbakan Erdoğan çalışmalarda sona gelindi dedi. Haberi bekleyen binlerce kişide heyecan başladı. Bedelli askerlik son durum , hal nedir? Bedelli askerlik ne zaman çıkacak. Son gelişmeler bu sayfada …

Başbakan Erdoğan’ın ‘Netice alacağımızı umuyorum’ sözleriyle yeniden gündeme gelen bedelli askerlik, ünlü isimlerin de gündeminde.

Bayramdan sonra netleşmesi beklenen bedelli askerlik düzenlemesini bekleyen yüzbinlerce kişi arasında “Recep İvedik” tiplemesiyle tanınan 31 yaşındaki ünlü oyuncu Şahan Gökbakar ile Kenan Doğulu(37), Yalın(31), Kutsi(38), Gökhan Özen(32) gibi henüz askerlik yapmadığı bilinen ünlüler de yer alıyor. İlerleyen yaşlarına rağmen askerliğini henüz yapmayan ünlü isimlerden bir kısmı yurtdışında ikameti tercih ederken, bazıları da üniversite eğitimi gerekçesiyle askerliğini tecil ettiriyor.

Hükümet bedelli askerlik konusunda olumlu adım atarsa çok sayıda ünlü ismin de 21 gün bedelli askerlik yapmak için kışlanın yolunu tutması bekleniyor.

Yüzbinlerce bekleyen var 

Bedelli askerlikten bugüne kadar 125 bin 834 kişi yararlandı. Milli Savunma Bakanlığı’nın resmi kayıtlarına göre, 1987’de 18 bin 433, 1992’de 35 bin 111 ve 1999 yılında da 72 bin 290 vatandaş bedelli askerlikten yararlandı.

Son olarak Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz 35 yaş üzerinde bedelli bekleyen halen 200 bin vatandaş olduğunu söylemişti. Son kararı Başbakan Erdoğan’ın vermesi beklenen bedelli uygulaması için yapılan hazırlıkta, 5 ile 10 bin dolar arasında bir bedelle, 30 veya 35 yaş üzeri sınırlaması olmak üzere iki seçenek üzerinde duruluyor.

7 Kasım 2011

Bedelli Askerlik Son Durum 2011, Bedelli Askerlik Ne Zaman Çıkacak, Bedelli Askerlik İle İlgili Son Gelişmeler Kasım 2011, Bedelli Askerlik Başbakan Bakan Son Açıklaması Konuşmalar Neler , Bedelli Askerlikte Gelinen Son Nokta 2011, Bedelli Askerlik Çalışmaları Ne Aşamada Son Vaziyet, Son BedelliAskerlik Haberleri Yorumlar Tartışmalar Fikirler

Yorum Yazın

Sponsorlu bağlantılar

 

Son Yorumlar

İletişim

Sitemiz ile ilgili olarak görüş,öneri ve şikayetler ile reklam teklifleri için eokulegitim[at]gmail.com e-posta adresimizi kullanabilirsiniz.