Ben Bir Ağaç Olsaydım Kompozisyon

Perşembe, 1 Mayıs 2014, 19:47 | Genel | 0 Yorum
by ozden

Ağaç İle İlgili Kısa Yazı, Ben Bir Ağaç Olsaydım Kompozisyon

Ağaçlar doğanın eşsiz unsurlarıdır. Nasıl ki nefes almayan bir insan düşünülemezse ağaçsız bir doğa ve ağaçsız bir dünya da düşünülemez. Çünkü ağaçlar doğamızın akciğerleri, nefes almamızı sağlayan en önemli varlıklardır.

Ben bir ağaç olsaydım insanların yaşaması için çok daha fazla oksijen üretirdim. İnsanlık ve insanın yaşaması en büyük hedefim olur, bunun için elimden gelenin de fazlasını yapardım. Ben bir ağaç olsaydım köklerimi en derinlere salardım. Çükü kökleri derinlerde olanların hem nereden geldikleri hem de nereye gidecekleri bellidir. Kökleri derinlerde olanlar yok olmaz, vatanları yurtları vardır ve her şeyden önemlisi “Burası benimdir” diyebilecekleri bir mekânları vardır onların. Ben bir ağaç olsaydım güneş yüzünü gösterir göstermez yeşerir gülümserdim tüm dünyaya.

Ben bir ağaç olsaydım dallarıma çocukları davet ederdim. Kucaklar onları neşelerine ortak olurdum. Öyle ağaç olmak kolay değil! Ben bir ağaç olsaydım bol bol meyve verir hizmet ederdim insanlığa, çünkü bilirdim ki insan ürettiği müddetçe insan, ağaç insanlığa hizmet ettikçe ağaç olur.

Ben Bir Ağaç Olsaydım Nasıl Olurdum Hakkında Görüşlerinizi Aşağıdan Hemen Paylaşabilirsiniz

 

Yorum Yazın

Sponsorlu bağlantılar

 

Son Yorumlar

İletişim

Sitemiz ile ilgili olarak görüş,öneri ve şikayetler ile reklam teklifleri için eokulegitim[at]gmail.com e-posta adresimizi kullanabilirsiniz.