Benyamin Sönmez Biyografisi

Salı, 31 Ocak 2012, 10:40 | Bilgi Paylaşımı | 0 Yorum
by admin

Benyamin Sönmez 1983 yılında Bremen’de doğmuştur. İlk Çello eğitimine 14 yaşında başladı. 2006 yılında M. Rostropovich başkanlığında Uluslararası Adam Viyolonsel Festivalinde ödül aldı.

17 yaşınday ulusal çello yarışmasında birinci oldu. 2000 yılında BBC solistleri içinde bir yer verildi. Ankara Devlet Konservatuarı’nda kısa bir süre okuduktan sonra, 2001 yılında Leipzig’de düzenlenen uluslararası Young Concert Artists Yarışması’nda özel ödül kazandı.

Sönmez Ankara Devlet Konservatuvarı mezun olduktan sonra ünlü Rus viyolonsel sanatçısı Natalia Gutmanın öğrencisi oldu.

Onun son daveti M. Rostropovich 80. doğum günü oldu. Sönmez Oxana Yablonskaya ile ikili konserler ve onun sanat, Viyana, Paris, Amsterdam Moskova, New york, Washington ve İstanbul gibi önemli müzik merkezlerinde gerçekleştirmektedir. O, istanbul, Türkiye yaşayan.

Ayrıca Rostropovich, David Geringas, Philippe Muller, Alexander Rudin, Stevan Popov, Frans Helmerson ve Anner Bylsma gibi müzisyenler ile çalışmıştır.

Genç çellist Benyamin Sönmez, 30 Kasım 2011 tarihinde bir kalp krizi sonrası 28 yaşında vefat etti.

Benyamin Sönmez kimdir Benyamin Sönmez hayatı Benyamin Sönmez biyografisi Benyamin Sönmez hakkında bilgi Benyamin Sönmez 1983 Bremen doğumludur.

Yorum Yazın

Sponsorlu bağlantılar

 

Son Yorumlar

İletişim

Sitemiz ile ilgili olarak görüş,öneri ve şikayetler ile reklam teklifleri için eokulegitim[at]gmail.com e-posta adresimizi kullanabilirsiniz.