Bilgi Teknolojileri Hangi Amaçla Kullanılır

Çarşamba, 21 Mayıs 2014, 20:13 | Genel | 2 Comments
by ozden

Bilgi Teknolojilerinin Kullanım Amaçları, Bilgi Teknolojileri Hangi Amaçla Kullanılır

Teknolojinin ilerlemesi ile birlikte bilgi teknolojilerinin kullanım alanı da oldukça gelişmektedir. Bilgi teknolojilerinin amacı elde edilen bilgiyi çeşitli yollar ile dağıtmaktır. Bilgi teknolojileri ile edinilen bilgiler bu bilgilerin herkese ulaşabilmesi için çeşitli kanallar aracılığıyla dağıtılır.

Bilgi teknolojilerinin bir diğer amacı sahip olunan bilgiyi işlemek ve geliştirmektir. Bilgi teknolojileri sayesinde elde edilen verilerden birçok sonuca ulaşılır ve böylece hem teknolojinin hem de bilimin gelişmesi sağlanır. Bu teknolojilerin amaçları arasında eğitim alanında kullanılmak da vardır. Eğitimin daha verimli olabilmesi ve eğitimde kalıcılığın sağlanabilmesi için bilgi teknolojilerinden faydalanılmaktadır. Son zamanlarda okullarımızda uygulanan akıllı tahta ve tablet bilgisayar uygulaması bu teknolojinin okullarda kullanılmasına örnek olarak gösterilebilir.

Bilgi Teknolojilerinin Kullanım Alanları Hakkında Görüşlerinizi Aşağıdan Hemen Paylaşabilirsiniz

2 yorum yazılmış, sizde hemen aşağıdan yorum yazabilirsiniz "Bilgi Teknolojileri Hangi Amaçla Kullanılır"

  1. Ş'erifenur K'orkmaz dedi ki:

    Ve çok güzel yazmışsınız teşekkürler herkese…

  2. Ş'erifenur K'orkmaz dedi ki:

    Bence bunu daha çok kısa yapsanız daha iyi olur derim… Kendinize iyi bakın :D

Yorum Yazın

Sponsorlu bağlantılar

 

Son Yorumlar

İletişim

Sitemiz ile ilgili olarak görüş,öneri ve şikayetler ile reklam teklifleri için eokulegitim[at]gmail.com e-posta adresimizi kullanabilirsiniz.