Bilginin Günlük Hayatımızdaki Yeri ve Önemi

Cumartesi, 10 Mayıs 2014, 3:03 | Genel | 0 Yorum
by ozden

Bilgili Olmanın Faydaları, Bilginin Günlük Hayatımızdaki Yeri ve Önemi

Bir insanın başarıya ulaşmasında en önemli olan şey bilgidir. Bilgi sayesinde insanlar denizleri aşmışlar yine bilgi sayesinde gökyüzüne çıkabilmişlerdir. Bilgisiz insan hem kendini hem çevresindekileri zor duruma düşürür. Bu nedenle herkes kendini geliştirerek bilginin peşinden koşmalıdır.

Günlük hayatta bilginin faydasını her alanda görmek mümkündür. Bilginin gereksizi ya da faydasızı yoktur. Hayatımızda edindiğimiz her bilgi mutlaka bir gün karşımıza çıkacak ve kullanılacaktır. Örneğin musluk tamirinden, iğneye iplik geçirmeye kadar her şey insana fayda sağlayan bilgilerdir. Büyüklerimiz her zaman bil ama yapma demişlerdir.

Bilgi insanın önünü aydınlatan bir ışık gibidir. Bilgi sahibi kişiler hiçbir şeye gerek duymadan kendi işlerini kendileri halleder ve hiç kimseye muhtaç olmazlar. Bu nedenle her zaman yeni bilgiler öğrenmeye çalışılmalı ve her zaman bilginin dostu olunmalıdır.

Bilginin Hayatımıza Katkıları Hakkında Görüşlerinizi Aşağıdan Hemen Paylaşabilirsiniz

Yorum Yazın

Sponsorlu bağlantılar

 

Son Yorumlar

İletişim

Sitemiz ile ilgili olarak görüş,öneri ve şikayetler ile reklam teklifleri için eokulegitim[at]gmail.com e-posta adresimizi kullanabilirsiniz.