BİMER'in 500 TL Burs Verdiği Doğru mu

Pazartesi, 20 Aralık 2010, 17:11 | Genel, YGS LYS | 0 Yorum
by admin

”BİMER tarafından 500 lira burs veriliyor” dedikodusu öğrenciler arasında heyecana sebep oldu. Şehir efsanesine dönüşen söylenti öğrencileri internet başına kilitlerken, olay BİMER tarafından açıklığa kavuşturuldu…Günlerdir internette “Başbakanlık İletişim Merkezi (Bimer ) 500 lira burs veriyor ve başvuran herkese çıkıyor’’ şeklinde dolaşan haber öğrencileri umutlandırdı. İnternette dolaşan haber, öğrencileri en fazla ilgilendiren konulardan biri olunca öğrenciler BİMER’in internet sitesini adeta akın etti. Herkesin başvurması için birbirini araması haberin öğrenciler arasında ve internette hızlı bir şekilde yayılmasına sebep oldu.

İnternette dolaşan bu iddiayla ilgili BİMER’den yapılan açıklamaya göre; Cuma’dan beri ortaya atılan asılsız haber ile ilgili çalışma yapıldığı, haberin çıkış kaynağının ise yerel bir sitesinde yapılan yorum olduğu bildirildi. BİMER yetkilileri böyle bir uygulamanın olmadığını belirtirken, öğrencileri, bu tarz asılsız haberlere inanmamaları konusunda da uyardı.
Kaynak:Haber7

Tagged with: , ,

Yorum Yazın

Sponsorlu bağlantılar

 

Son Yorumlar

İletişim

Sitemiz ile ilgili olarak görüş,öneri ve şikayetler ile reklam teklifleri için eokulegitim[at]gmail.com e-posta adresimizi kullanabilirsiniz.