Biyoteknolojinin Olumlu ve Olumsuz Yönleri Kısaca

Pazar, 12 Mart 2017, 14:29 | Ödev | 0 Yorum
by ozge2017

Bu yazımızda, Biyoteknolojinin Olumlu ve Olumsuz Yönleri Kısaca bu konuda sizlere bilgiler vereceğiz.

Son yıllarda insanlar, gün geçtikçe doğal hayattan uzaklaşmakta ve yaptığı çalışmalar ile birlikte sahip olduğu güzellikleri aslında kendi elleriyle öldürmektedir. Teknoloji, bizlerin hayatına pek çok kolaylık sağlaması ile birlikte en büyük zararları da veren kavramlardan bir tanesi olmaktadır. Ancak biyoteknoloji denildiğinde, durum biraz farklılaşmaktadır.

Biyoteknoloji, çeşitli canlı organizmalarının veya bunların artıklarının teknolojik çalışmalarda kullanılması anlamına gelmektedir. Çeşitli alanlarda, önemli gelişmeler kaydedilmiş olsa da biyoteknoloji aynı zamanda zararlı da olabilmektedir.

Biyoteknoloji Sayesinde;

Üretimde verimlilik sağlanır, çeşitli gübre, ilaç gibi şeylerin üretimi yapılır. Bununla birlikte üretilen ürünlerin raf ömrünün uzaması sağlanır.

Biyoteknoloji Sebebiyle;

Ürünlerin genetik özellikleriyle oynandığından dolayı insan sağlığını tehdit eden GDO’lu ürünler ortaya çıkar. Bu durum da doğal varlıkların çeşitli mutasyonlara maruz kalmasına neden olmaktadır. Örneğin biyoteknoloji sayesinde 1 tohumdan 1 domates yerine, 100 domates elde ediliyor olsa da bu ürünlerin besin değerleri, doğal olanıyla kesinlikle aynı olamamaktadır.

Yorum Yazın

Sponsorlu bağlantılar

 

Son Yorumlar

İletişim

Sitemiz ile ilgili olarak görüş,öneri ve şikayetler ile reklam teklifleri için eokulegitim[at]gmail.com e-posta adresimizi kullanabilirsiniz.