Blogspot Kapatıldımı – Blogger Yasaklandı 1 Mart 2011

Salı, 1 Mart 2011, 19:50 | Genel | 1 Yorum
by admin

Google Servislerine yasaklar son sürat devam ediyor. Youtube, Google Sites ‘den sonra Google‘ın ücretsiz blog servisi olan Blogspot‘a da erişim engelli uygulandı. Blogspot üzerinden yayın yapan binlerce blog yazarının durumunun ne olacağı ise konuşulmuyor bile … İşte ayrıntılar:

Diyarbakır 5. Asliye Ceza Mahkemesi’nin 14.01.2011 tarih ve 2011/156 D iş sayılı kararı ile Blogspot kapatıldı.

Yapılan açıklamaya göre bazı iplerin engellendiği ve google ait servislerde yavaşlanma yaşanacağı söylendi

Google web sitesine erişimde sorun yaşanması,

– Google analytics, Google maps gibi Google uygulamalarını kullanan portal veya web sitelerinde erişimlerin yavaşlaması,

– Google Toolbar yüklü bilgisayarlarda bazı sitelere yavaş erişme,

– Web siteleri dahilinde ‘google search’ kullanan alan adlarına erişimde yavaşlama,

– Firmanıza ait Google uygulamalarıyla entegre ya da Google Search’a dayalı bir takım uygulamalarınızın bu erişim kısıtlamasından etkilenmesi söz konusu olabilecektir.

Aynı mahkeme daha önce de Blogger’ı engellemişti, fakat daha sonra alınan kararla yasak kaldırılmıştı.

Blogspot Kapatıldı 1 Mart 2011,Blogger Kapatıldı mı 01.03.2011,Blogspot Neden Kapatıldı 1 Mart 2011,Blogspot Sitelerine Erişim Mahkeme Kararıyla Engellendi,Blogspot Siteme Giremiyorum 1 Mart 2011

Tagged with: , , , ,

1 yorum yazılmış, sizde hemen aşağıdan yorum yazabilirsiniz "Blogspot Kapatıldımı – Blogger Yasaklandı 1 Mart 2011"

  1. BLOĞUMA DOKUNMA dedi ki:

    AĞ BAĞLANTILARIMA GİDİN => BAĞLANTINIZIN ÜZERİNE SAĞ TIKLATIN => ÖZELLİKLER DEYİN => İnternet iletişim Kuralları (TCP/IP) ÜZERİNE GELİN VE ÖZELLİKLERE TIKLAYIN =>AÇILAN PENCEREDE EN ALTTA Aşağıdaki DNSsunucu adreslerini kullana tik koyun Yeğlenen DNS sunucusuna 208.67.222.222 ve Diğer DNS Sunucusuna da 208.67.220.220 YAZIN VE TAMAM DEYİP TÜM PENCERELERİ KAPATIN. TEKRAR AĞ BAĞLANTILARIM=> BAĞLANTINIZIN ÜZERİNE SAĞ TIKLAYIN=> ONAR I TIKLAYIN… VE YASAKLI BLOGGER ARTIK AÇIK DURUMDA. KOLAY GELSİN.

Yorum Yazın

Sponsorlu bağlantılar

 

Son Yorumlar

İletişim

Sitemiz ile ilgili olarak görüş,öneri ve şikayetler ile reklam teklifleri için eokulegitim[at]gmail.com e-posta adresimizi kullanabilirsiniz.