Bowlingi Kim Buldu, bowlingin icadı

Perşembe, 19 Ocak 2012, 10:10 | Bilgi Paylaşımı | 0 Yorum
by admin

bowling ne zaman bulundu, İlk kez bowling nezaman oynandı, Bowling nasıl bulundu

Bowling’in bulunuşu taş devrine kadar uzanıyor aslında. Flinders Petrie, bir İngiliz antropolog eski zamanlarda bu oyuna dair kanıtlar bulmuştur. Flinders Petrie, arkeologlardan oluşan bir ekip ile birlikte, 1930 yılında Mısır’da yaptığı çalışmalarda bowling’e benzer bir oyunun oynandığına dair kanıtlar bulmuştur.

Küçük bir çocuğun mezarından çıkarılan ilkel objeler arasında bulunanlar bowling icat edenlerin Mısırlılar olduğuna işaret eden ilk bulgular olarak tarihe geçmiştir. Fakat, zaman içerisinde bowling sporuna benzer oyunlara ait başka yerlerde de kalıtlar bulunmaya devam etmiştir. Bu keşifler bowling i Mısırlıların bulduğu varsayımında tartışmalara yol açmıştır.

 

————————————————————————————————————————————————————-

 Bowlingi Kim Buldu, bowlingin icadı bowling ne zaman bulundu, İlk kez bowling nezaman oynandı, Bowling nasıl bulundu Bowling’in bulunuşu taş devrine kadar uzanıyor aslında. Flinders Bowling nasıl bulundu, bowling ne zaman bulundu, İlk kez bowling nezaman oynandı

Yorum Yazın

Sponsorlu bağlantılar

 

Son Yorumlar

İletişim

Sitemiz ile ilgili olarak görüş,öneri ve şikayetler ile reklam teklifleri için eokulegitim[at]gmail.com e-posta adresimizi kullanabilirsiniz.