Bulaşık makinesini kim buldu, Bulaşık makinesinin icadı

Perşembe, 19 Ocak 2012, 9:58 | Bilgi Paylaşımı | 1 Yorum
by admin

Bulaşık makinesi nezaman bulundu, Bulaşık makinası nasıl icat edildi, Bulaşık makinesi hakkında bilgi

Ticari olarak üretilebilen ilk bulaşık makinesi, 10 yıllık bir araştırmadan sonra 1889 yılında ABD’nin Indiana eyaletinde, Bayan W. A. Cockran tarafından gerçekleştirildi. Bayan Cockran’ın eşi, kendisine fazla para vermiyordu. Bu nedenle, ancak eşi öldükten sonra kafasındaki makineyi geliştirebilmek için dilediği gibi para harcayabildi. Bu parayı da kendisine inanan dostlarından toplamıştı. Evler ve otel lokanta gibi büyük yerler için farklı modeller geliştirdi. Daha büyük olanları, buhar makinesi ile çalışıyordu. O dönemde yayınlanan bir gazete, Bayan Cockran’ın bulaşık makinesinin, “Çeşitli biçim ve büyüklüklerde 20 düzine tabağı iki dakika içinde yıkayıp duruladığını ve hatta kuruladığını” yazdı. Makinenin üretim hakları bir Chicago firması tarafından satın alındı.

 

————————————————————————————————————————————————————-

Bulaşık makinesini kim buldu, Bulaşık makinesinin icadı Bulaşık makinesi nezaman bulundu, Bulaşık makinası nasıl icat edildi, Bulaşık makinesi hakkında bilgi Ticari olarak üretilebilen ilk bulaşık makinesi, 10 Bulaşık makinası nasıl icat edildi, Bulaşık makinesi hakkında bilgi, Bulaşık makinesi nezaman bulundu

1 yorum yazılmış, sizde hemen aşağıdan yorum yazabilirsiniz "Bulaşık makinesini kim buldu, Bulaşık makinesinin icadı"

  1. beyza dedi ki:

    o bulunan 10 bulaşık makinesi hAKKINDA BİLGİ

Yorum Yazın

Sponsorlu bağlantılar

 

Son Yorumlar

İletişim

Sitemiz ile ilgili olarak görüş,öneri ve şikayetler ile reklam teklifleri için eokulegitim[at]gmail.com e-posta adresimizi kullanabilirsiniz.