Bülent Belen Biyografisi

Salı, 7 Şubat 2012, 18:09 | Bilgi Paylaşımı | 0 Yorum
by admin

7 Eylül 1956 tarihinde Tekirdağ İli Çorlu İlçesi Ulaş Beldesinde doğdum. Babam Çorlu ilçesi Ulaş beldesinden annem Çorlu ilçesi Marmaracık beldesindendir. İlk, orta ve lise tahsilimi Çorlu’da tamamladım.1975-76 öğretim yılında Bursa Üniversitesi İktisadi ve Sosyal Bilimler Fakültesini kazanarak Üniversite tahsilime başladım. 1976 yılında Bursa Milliyetçi Hareket Partisi İl Gençlik kolları kurucu yönetim kurulu üyeliği ile Ülkücü Hareketteki yöneticilik hayatım başlamış oldu. 1979 yılında Üniversiteyi bıraktım Çorlu’ya döndüm 12 Eylül 1980 darbesinde Çorlu MHP ilçe yönetici olarak diğer yönetici arkadaşlarla göz altına alındık ve 15 günlük gözaltından sonra tutuklanarak 2 ay cezaevinde yattıktan sonra tahliye olduk yargılandığımız dava ile ilgili 23.08.1982 tarihinde İstanbul Sıkıyönetim Savcılığınca Kovuşturmaya Yer Olmadığı kararı ile sonuçlandı.
12 Eylül darbesinden sonra siyasi yasakların kalkması ile Ülkücü hareketin siyasi alandaki temsilcisi olan Milliyetçi Çalışma Partisi’nin Tekirdağ il ve ilçelerinde teşkilatlanma faaliyetlerinde bulundum. 1987 Milletvekili Genel Seçimlerinde İl ve İlçelerde teşkilatı olmayan partimizin seçim çalışmalarını yürütmek için Çorlu’da bir seçim bürosu açarak Çorlu’da ikamet eden 1.sıra adayı merhum Necati Özen’le birlikte il merkezi ve ilçelerde seçim çalışmalarını arkadaşlarımla birlikte yürüttüm. 1990 yılında Çorlu Ülkü Ocakları Başkanlığına getirildim bu görevimi yaparken Ramazan Bayramını Tekirdağ ilinde geçiren merhum Başbuğumuzu Çorlu Ülkü Ocaklarında ağırlama bahtiyarlığını yaşadım.

1991 yılındaki 3.Olağan Kurultayda Milliyetçi Çalışma Partisi Merkez Karar Kurulu Üyeliğine seçildim ve 2000 yılındaki 6.Olağan Kurultaya kadar bu göreve devam ettim.Bu kurultayda Merkez Yürütme Kurulu yedek üyeliğine seçildim. 1995 yılında 3.sıra 1999 yılın da 3.sıra 2002 seçimlerine 2.sıradan Tekirdağ ilinde Partimin Milletvekili adayı oldum.

2005 yılında eşimle beraber HAC farizasını yerine getirip HACI olmak nasip oldu,

Halen Çorlu Diyanet Vakfı şubesinin yönetim üyeliği ile Çorlu Eğitim Derneğinin Başkanlığını ve Uncular Süleyman Peker İlköğretim Okulu Aile Birliği Başkanlığı görevlerine devam etmekteyim.

Ülkemizin düştüğü durumu ve Partimize yapılan saldırılar karşısında 12 Haziran 2011 tarihinde yapılacak olan 24.dönem Milletvekili Genel Seçimlerinde Tekirdağ ilinden partime daha fazla oy getirmek ve daha fazla Milletvekili çıkararak tek başına iktidar olmasına katkıda bulunmak için aday adayı oldum.

Halen Çorlu’da Serbest Muhasebeci Mali Müşavir’lik ve Değişim Dershanesinin kurucu ortağı olarak mesleki ve ticari faaliyetlerime devam etmekteyim, evli ve üç çocuk babasıyım.

MHP Bülent Belen Kimdir Bülent Belen Kimdir,MHP Bülent Belen hayatı,Bülent Belen hakkında bilgi MHP Bülent Belen Kimdir 07.09.1956 tarihinde Tekirdağ İli Çorlu İlçesi Ulaş

Yorum Yazın

Sponsorlu bağlantılar

 

Son Yorumlar

İletişim

Sitemiz ile ilgili olarak görüş,öneri ve şikayetler ile reklam teklifleri için eokulegitim[at]gmail.com e-posta adresimizi kullanabilirsiniz.