Burhan Kayatürk Biyografisi

Salı, 7 Şubat 2012, 21:00 | Bilgi Paylaşımı | 0 Yorum
by admin

1970 yılında Van’da İskele YİBO’da, lise öğrenimini Ankara Atatürk Lisesi’nde okul birincisi olarak bitirdi. Sadece çok başarılı öğrencilere tahsis edilen yurt dışı eğitim bursu ile Pakistan’da okumaya hak kazandı. Lahore Teknik Üniversitesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği bölümünden başarı ile mezun oldu. American International Universty’de İşletme dalında master yaptı. Pakistan, Hindistam ve Nepal’de 5 yıl boyunca Mühendis ve Proje Müdürü olarak görev yaptı. Hazır giyim Türkiye öncülerinden, Kimlik MağazalarĹ’nın bugünlere gelmesinde ciddi katkıları oldu. Grubun bünyesindeki 3 anonim, 4 limited şirketin kuruluşunda ve yönetiminde önemli roller aldı. Birçok firmaya uluslar arası alanda danışmanlık hizmeti vermektedir. Türkiye-Pakistan Kültür Derneği Başkanıdır. Türkiye Mühendisler Birliği Onur Kurulu Başkan Yardımcısıdır. ARGİAD (Araştırmacı Girişimci İşadamları Derneği) İstişare kurulu Başkanıdır. Halen birçok ulusal ve uluslar arası sivil toplum kuruluşunun çeşitli yönetim kademelerinde görev yapmaktadır. 22. Dönem Ankara 1. Bölge Milletvekili Adayı oldu, ancak meclise giremedi. ASA (Ankara Siyaset Akademisi) Başkanıdır. İngilizce, Arapça, Hintçe, Urduca ve Japonca olmak üzere 5 yabancı dil bilmektedir. Evli ve 21 aylık üçüzlerin babasıdır.

Burhan Kayatürk Kimdir, Hayatı Burhan Kayatürk biyografisi,Burhan Kayatürk hakkında bilgi,Burhan Kayatürk Kim Burhan Kayatürk Kimdir, Hayatı 1970 yılında Van’da İskele YİBO’da, lise öğrenimini Ankara

Yorum Yazın

Sponsorlu bağlantılar

 

Son Yorumlar

İletişim

Sitemiz ile ilgili olarak görüş,öneri ve şikayetler ile reklam teklifleri için eokulegitim[at]gmail.com e-posta adresimizi kullanabilirsiniz.