Bursaspor Beşiktaş Maçı İptal Edildi Çıkan Olaylar Video İzle 7 Mayıs 2011

Cumartesi, 7 Mayıs 2011, 20:17 | Bilgi Paylaşımı | 1 Yorum
by admin

Bugün oynanması gereken Bursaspor-Beşiktaş maçı öncesinde Bursa’da çıkan olaylar çıkan olaylar sebebiyle iptal edildi. Beşiktaş kafilesi İstanbul’a döndü.. İşte Bursa Beşiktaş Maçı Öncesi Çıkan Olaylar:

Süper Lig’de Bursaspor-Beşiktaş maçının, stat çevresinde yaşanan olaylar nedeniyle ertelendiği bildirildi.

ayrıntılar gelecek…

BURSA’DA NELER OLDU?

Bursa Atatürk Stadı’nda saat 20.00’de başlayacak Bursaspor-Beşiktaş maçı öncesinde Bursa Emniyeti, güvenlik gerekçesiyle Siyah-beyazlı takımın otelden ayrılmasına izin vermiyor.

BEŞİKTAŞ TARAFTARINI ŞEHRE SOKMAK İSTEMİYORLAR

Bursaspor-Beşiktaş maçı öncesinde Bursa Atatürk Stadı önünde bekleyen yeşil beyazlı taraftarlar, Beşiktaşlı taraftarların maça gelmesini istemediklerini belirterek, polisle tartışınca olaylar çıktı. Polislerden yaralananlar oldu.

İl Spor Güvenlik Kurulunun kararı çerçevesinde 7 yıl aradan sonra Bursa Atatürk Stadı’na girişlerine izin verilen Beşiktaşlı taraftarların, bu akşam saat 20.00’de yapılacak maçı izlemesini istemeyen yeşil beyazlı taraftarlar, Bursa Atatürk Stadı çevresinde toplandı. Polisin, Beşiktaşlı futbolcu ve taraftarların geçişi için güvenlik önlemleri aldığı sırada bazı yeşil beyazlı taraftarlar, ”Beşiktaşlı taraftarların stada alınmasını istemiyoruz” diyerek polisle tartıştı.

Polisin güvenlik önlemi almasını engellemeye çalışan taraftarlarla emniyet güçleri arasında arbede çıktı. Bu sırada bazı taraftarlar, ellerindeki taşları ve şişeleri polise attı. Polis, biber gazı sıkarak grubu dağıtmaya çalıştı. Biber gazından, taraftarların yanı sıra çevreden geçen vatandaşlar ve polisler de olumsuz etkilendi. Gazdan etkilenen polisler birbirinin yüzüne su dökerek yardım etmeye çalıştı.

Polisin müdahalesine rağmen stat çevresinden ayrılmamakta direnen yaklaşık bin kişilik taraftarın bir kısmı, arbedede tezgahını bırakıp kaçan esnafın sopalarını da ellerine geçirdi. Bin kişilik gruptaki, çoğunluğunun elinde sopa ve taşlar bulunan taraftarlar, buradaki bekleyişini sürdürüyor. Grupla, polis arasında sık sık arbede yaşanıyor. Taraftarlar, polisi taş yağmuruna tutmaya devam ediyor.

Bu arada, bazı taraftarlar, dükkanlara taşla zarar veriyor.

Bazı taraftarların stadyumun VIP girişi kısmındaki bariyerleri de aştığı belirtildi.

Arbede sırasında yaralananlar olduğu bildirildi, polis telsizinden ”ambulans” anonsları yapıldı.

Osmangazi Kaymakamlığı önünde biriken bir grup da stadyum istikametine yürüyüşe geçti.

Haber7 7 Mayıs 2011

Bursaspor Beşiktaş Maçı Çıkan Olaylar 7 Mayıs 2011,07.05.2011 Bursaspor Beşiktaş Maçı Öncesi Çıkan Olaylar,Bursaspor Beşiktaş Maçı İptal Edildi Olayların Videosu,Bursa BJK Maçını İptal Ettiren Olaylar,Bursaspor Beşiktaş Maçı Olayları İzle 07.05.2011

1 yorum yazılmış, sizde hemen aşağıdan yorum yazabilirsiniz "Bursaspor Beşiktaş Maçı İptal Edildi Çıkan Olaylar Video İzle 7 Mayıs 2011"

  1. MEHMET KIZILKAYA dedi ki:

    FUTBOL DOSLUK VE KARDESLIKTIR CIKAN OLAYLAR GIC YAKISMAMIS BURSA GIBI BI SEHRE M

Yorum Yazın

Sponsorlu bağlantılar

 

Son Yorumlar

İletişim

Sitemiz ile ilgili olarak görüş,öneri ve şikayetler ile reklam teklifleri için eokulegitim[at]gmail.com e-posta adresimizi kullanabilirsiniz.