Sponsorlu bağlantılar

Burun Deldirme Zararları

Perşembe, 19 Ocak 2012, 8:39 | Bilgi Paylaşımı | 7 Yorum
by admin
Sponsorlu bağlantılar

Burun deldirmek zararlı mıdır?
Burun deldirmenin zararları nelerdir

Oregon Sağlık Bakanlığı’nın yaptığı bir araştırma bedenin her hangi bir verine yaptırılan piercing’in enfeksiyona neden olma olasılığı kulak memesinin delinmesiyle oluşacak sorunlardan yüzde 50 daha fazla olduğunu ortaya çıkarmıştır.

Piercing, neresinden bakarsanız bakın bir cerrahi girişimdir. Piercing yapacak kişinin cerrahi sterilizasyon prensiplerini bilmesi, herhangi bir enfeksiyon gelişiminde yada kanama gibi bir komplikasyon gelişiminde ne yapacağını bilmesi gerekir. Steril çalışılmazsa kan ile bulaşan hastalıkları kapabilirsiniz. Üstelik bazı piercing uygulamaları enfeksiyona açıktır. Örneğin dil piercingi sağlıklı takip edilmezse yaptıran kişiye çok acı çektirebilir.
————————————————————————————————————————————————————-

Burun Deldirme Zararları Burun deldirmek zararlı mıdır? Burun deldirmenin zararları nelerdir Oregon Sağlık Bakanlığı’nın yaptığı bir araştırma bedenin her hangi bir verine yaptırılan

Bu Konu Hakkında Soru Sormak ve Anında Yorum Yapmak İçin Buraya Tıklayın

7 yorum yazılmış, sizde hemen aşağıdan yorum yazabilirsiniz "Burun Deldirme Zararları"

 1. tuğçe diyor ki:

  benimde 3 sene oldu şuana kadar bi sorun çıkmadı Allaha şükür..

 2. yonca diyor ki:

  bende deldırmek ıstıyorum ama korkuyorum bı turlu cesaret edemedım ya :S

 3. ece diyor ki:

  Burnumu bugun deldirdim delim iğnesi ile yapildi ve hic acımadi suanda hicbirsey yok kizariklik bile yok antibiyotikli krem suruyorum sadece 1ay sonra altin piercing almayi dusunuyorum ins …korkulcak bişey yok acı sıfır.

 4. özge diyor ki:

  Ben burnumu iki gün önce deldirdim.Şimdi biraz enfeksiyon kaptı.Ama geçeceğini düşünüyorum.Bence beğenen herkes deldirebilir.Hiç acımıyor.Ben tabanca ile deldirdim.Sol tarafı deldirdim.Çok hoşuma gidiyor.Ama enfeksiyon kaptı.Ama önemli değil bence çok güzel duruyor :)))

 5. ayşe diyor ki:

  bugün deldirdim henüz bişey yok sadece cok hafif sızlıyor kötü bişey olur mu yaa :(

 6. sinem diyor ki:

  bence burun deldirmek çok saçma ama zevk işte güzel dursun diye deldiriyolar ben karşı değilim ama hiç beğenmiyorum yani burunda o deliği

 7. seçil diyor ki:

  burnumda hızma var suan şişti ne yapmalıyım.doktora gıttım enfeksiyon kapmıs.hızmayı çıkarmak zorundamıyım.

Yorum Yazın

Sponsorlu bağlantılar

 

İletişim

Sitemiz ile ilgili olarak görüş,öneri ve şikayetler ile reklam teklifleri için eokulegitim[at]gmail.com e-posta adresimizi kullanabilirsiniz.