Canlı ve Cansız Tüm Varlıkların Bir Gün Yok Olacağının Bilinmesi İnsanın Davranışlarına Nasıl Yansır

Salı, 28 Şubat 2017, 20:50 | Ödev | 0 Yorum
by ozge2017

Bu yazımızda, Canlı ve Cansız Tüm Varlıkların Bir Gün Yok Olacağının Bilinmesi İnsanın Davranışlarına Nasıl Yansır Kısaca bu konuda sizlere bilgiler vereceğiz.

canlı varlıklar ile ilgili görsel sonucu

Dünya üzerinde, binlerce, hatta milyonlarca yıldır pek çok canlı varlık yaşam sürdürmüştür. Bundan milyonlarca yıl öncesine baktığımızda dinazorların, çeşitli vahşi varlıkların var olduğunu görebilmekteyiz. Ancak evrenin yasası gereği dünya üzerinde yaşam sürdüren her canlı, vakti geldiğinde mutlaka hayata veda etmektedir.

İnsanların da bu bilince sahip olması sonucunda ortaya, dünya hayatının bir aldatmaca olabileceği anlayışı çıkmaktadır. İnsan, her an ölebileceğini bildiğinden dolayı bu dünyada kontrolün kendisinde değil, kendisinden daha büyük bir yaratıcıda olduğuna iman eder. Bu durum sonucunda da insan, kendi aklının elverdiği ölçülerde yaratıcısını tatmin etmek için bir yaşam sürdürür.

Yorum Yazın

Sponsorlu bağlantılar

 

Son Yorumlar

İletişim

Sitemiz ile ilgili olarak görüş,öneri ve şikayetler ile reklam teklifleri için eokulegitim[at]gmail.com e-posta adresimizi kullanabilirsiniz.