7:34 am - Çarşamba Nisan 1, 2015
Sponsorlu bağlantılar

Cemel savaşı, Deve Vakası Tarihdeki Önemi

Perşembe, 23 Şubat 2012, 21:56 | Bilgi Paylaşımı | 0 Yorum
by admin
Sponsorlu bağlantılar

Cemel savaşı, Deve Vakası Tarihdeki Önemi Kısa Özet Hakkında , Cemel savaşı, Deve Vakası Tarihdeki Önemi Kısa Özet , Cemel savaşı, Deve Vakası Tarihdeki Önemi Kısa Özet İle İlgili Bilgiler

Cemel Vakası ya da Cemel Savaşı, 656 yılında, Halife Ali bin Ebu Talib ile Muhammed’in dul eşi Aişe’nin taraftarları arasında gerçekleşen muharebe. Müslümanlar arasındaki ilk iç savaştır. Cemel Savaşı Ali’nin zaferiyle sonuçlanmıştır. Aişe’nin müttefiklerinden Talha bin Ubeydullah savaş sırasında, Zübeyr bin Avvam savaştan vazgeçip Medine’ye dönerken yolda öldürüldü. Aişe, Ali tarafından Medine’ye gönderildi.

“Cemel” sözcüğü Arapça’da “deve” anlamına gelir. Cemel Vakası, Aişe’nin devesi etrafında gerçekleştiği için bu isimle anılmıştır.

 

Cemel Olayı Deve Vakası Tarihdeki Yeri Önemi,Cemel Olayı Nedir, Cemel Olayı Hakkında Bilgi ,Cemel Vakası , Cemel Savaşı

Cemel savaşı, Deve Vakası Tarihdeki Yeri Önemi

 

Cemel savaşı, Deve Vakası Tarihdeki Önemi Kısa Özet Konusu Hakkında Sorularınızı ve Yorumlarınızı Aşağıdan Anında Yazabilirsiniz …

Bu Konu Hakkında Soru Sormak ve Anında Yorum Yapmak İçin Buraya Tıklayın

Yorum Yazın

Sponsorlu bağlantılar

 

İletişim

Sitemiz ile ilgili olarak görüş,öneri ve şikayetler ile reklam teklifleri için eokulegitim[at]gmail.com e-posta adresimizi kullanabilirsiniz.