Cenk Akyol Hayatı

Salı, 7 Şubat 2012, 19:41 | Bilgi Paylaşımı | 0 Yorum
by admin

Cenk Akyol, 16 Nisan 1987 – Kadıköy İstanbul’da doğdu. Efes Pilsen ve Türk Milli Basketbol Takımının oyuncusu. Kariyerinde Genç Milli takım ile Avrupa şampiyonluğu kazanmıştır. 2005 NBA Seçmeleri’nde 2. tur 59. sıradan Atlanta Hawks tarafından draft edilmiştir.

Efes Pilsen altyapısında yetişen oyuncu bir sezon Galatasaray’da kiralık oynadıktan sonra Efes Pilsen’e geri dönmüştür. Gençliğinde Türk basketbolunun gelecekteki önemli isimlerinden biri olarak gösterilen oyuncu, bir türlü gereken patlamayı yapamamıştır.

Annesi ve babası voleybolcudur. Arçelik’in minik voleybol takımında voleybol oynayarak spora başladı. Daha sonra basketbola yeteneğinin olduğunu anladı. Efes Pilsen’den Temmuz 2009 itibariyle ayrılmıştır. 2009-2010 sezonu için Atlanta Hawks tarafından denenmek için çağrılmıştır. Atlanta Hawks denemelerine katıldıktan sonra İtalya’nın Air Avellino takımıyla 2009-2010 yılı için sözleşme imzalamıştır.Air Avellino’da geçirdiği başarılı sezonun ardından 2010-2011 yılı için altyapısında yetiştiği Efes Pilsen’le 2 yıllık sözleşme imzalamıştır.

Cenk Akyol 2010 FIBA Dünya Şampiyonası’nda Türkiye Milli Basketbol Takımı İle Dünya 2.liği Yaşamış ve Gümüş Madalya kazanmıştır.
Cenk Akyol kimdir Cenk Akyol kim, Cenk Akyol resimleri, Şebnem Ferahın sevgilisi Cenk Akyol Cenk Akyol hakkında bilgi Şebnem Ferah’ın evlilik planları yaptığı

Yorum Yazın

Sponsorlu bağlantılar

 

Son Yorumlar

İletişim

Sitemiz ile ilgili olarak görüş,öneri ve şikayetler ile reklam teklifleri için eokulegitim[at]gmail.com e-posta adresimizi kullanabilirsiniz.