Çevreyi korumak ve geliştirmek hem görev hem sorumluluktur kompozisyon

Cuma, 25 Nisan 2014, 22:50 | Genel | 3 Comments
by tayyar

Çevreyi korumak hem görev hem sorumluluktur hakkında kısa yazı, çevreyi korumak görevdir ile ilgili kısa kompozisyon örnekleri

Çevre insanların hayatları boyunca yaşamlarını sürdürdükleri ve uyum sağlamaya çalıştıkları fiziki, sosyal ve kültürel ortamdır.  Bu ortam insanların pek çok açıdan etkileşim halinde bulundukları bir atmosferdir. Çevrenin özellikleri ve içinde bulunduğu şartlar tüm canlıları olduğu gibi insanları da pek çok açıdan etkisi altına alır.

İnsanın kendini geliştirmesinde ve kişilik özelliklerini kazanmasında çevre çok önemli bir etkiye sahiptir. Bunun için söylenmiş pek çok atasözümü de vardır. Kır atın yanında yatan ya huyundan ya suyundan, körle yatan şaşı kalkar, topalla gezen aksamak öğrenir atasözleri çevre ile etkileşime örnek gösterilebilecek atasözlerimizdir.

İçinde bulunduğumuz çevreyi iyileştirmek ya da yaşanılmaz bir yer haline getirmek biz insanların elindedir.  iz çevremizi temiz tutarak korursak çevremiz bir cennet bahçesine döner. Bununla birlikte çevremizi cehennem haline getirmek de yine bizlerin elindedir. Bu nedenle çevremizi korumak için gerekli önlemleri alarak çevre sorunlarına duyarlı olmamız gerekmektedir.

indir (2)

Çevreyi Korumak İçin Ne Yapmalıyız Yazımız Hakkında Yorumlarınızı Aşağıda Hemen Bizimle Paylaşabilirsiniz.

3 yorum yazılmış, sizde hemen aşağıdan yorum yazabilirsiniz "Çevreyi korumak ve geliştirmek hem görev hem sorumluluktur kompozisyon"

  1. deniz dedi ki:

    özür dilerim kuralları görmemişim

  2. deniz dedi ki:

    ben çevreyi koruma görevlerimiz nedir diyom siz bana ne gösteriyosunuz valla *…….*

  3. deniz dedi ki:

    gerzekler onasıl bir başlıktır

Yorum Yazın

Sponsorlu bağlantılar

 

Son Yorumlar

İletişim

Sitemiz ile ilgili olarak görüş,öneri ve şikayetler ile reklam teklifleri için eokulegitim[at]gmail.com e-posta adresimizi kullanabilirsiniz.