Çevreyi Koruyan Kurumlar Nelerdir

Pazar, 17 Şubat 2019, 23:24 | Genel | 3 Comments
by ozden

Ülkemizde Hangi Çevre Kuruluşları Vardır, Çevreyi Koruyan Kurumlar Nelerdir

Ülkemizde çevreyi korumak ve güzelleştirmek için çalışan birçok kurum bulunmaktadır. Bu konuda faaliyet gösteren birçok kurum olmakla birlikte burada en önemlilerine yer vereceğiz. Bu kurumlar çevreyi koruyarak geleceğe daha güzel bir çevre bırakmaya çalışan kurumlardır:

Türkiye Çevre Koruma Ve Yeşillendirme Kurumu (TÜRÇEK)

Kar amacı olmayan bir çevre kuruluşudur. TÜRÇEK çevre ve doğa ile ilgili birçok çalışma yürütmektedir. Korum aynı zamanda politika üzerinde de söz sahibi olan bir kuruluş olarak karşımıza çıkmaktadır

Greenpeace (Yeşil Barış)

Örgüt dünya çapında faaliyet göstermektedir. Çevre korunması konusunda etkin faaliyet gösteren Greenpeace zaman zaman yaptığı eylemlerle de gündeme gelmektedir. Hem bilimsel araştırmalar hem de eylemleri ile çevre korunmasına katkı sağlamaya çalışır.

Türkiye Çevre Vakfı (TÇV)

Vakıf temiz bir çevre için mücadele etmektedir. Dernek 1978 yılından beri faaliyetlerine devam etmektedir. Etkili araştırmalar yaparak kamuoyunun bazını tutmaktadır. 172 civarında çevre konulu kitaba imza atmışlardır.

Çevre Konusunda Faaliyet Gösteren Kuruluşlar Hakkında Görüşlerinizi Aşağıdan Hemen Paylaşabilirsiniz

3 yorum yazılmış, sizde hemen aşağıdan yorum yazabilirsiniz "Çevreyi Koruyan Kurumlar Nelerdir"

  1. Hah dedi ki:

    Bebcede

  2. Aasdad dedi ki:

    SİTENİZ GUVENLİ DEGİL

Yorum Yazın

Sponsorlu bağlantılar

 

Son Yorumlar

İletişim

Sitemiz ile ilgili olarak görüş,öneri ve şikayetler ile reklam teklifleri için eokulegitim[at]gmail.com e-posta adresimizi kullanabilirsiniz.