Civcivler Nasıl Beslenir

Pazar, 16 Mart 2014, 21:39 | Genel | 1 Yorum
by tayyar

Civciv bakımı nasıl yapılır, bu yazımızda sizlere civcivler nasıl yaşar ve hangi koşullarda beslenir hakkında bilgi vereceğiz.

Evde beslenecek civcivler mutlaka tel kafeste beslenmelidir. Çünkü civcivler küçük ve görünmez oldukları için odada serbest bir şekilde gezerken başlarına kötü bir şey gelebilir. Bu nedenle civciv belli bir büyüklüğe ulaşıp tavuk haline gelene kadar mutlaka kafeste tutulmalıdır. Civcivler doğdukları andan itibaren farklı ısıl koşullarda bakılmalıdır. Bu koşullar ilk doğduğu haftada 30 derece olarak başlar. İkinci haftadan itibaren sıcaklıklar bir iki derece kadar düşürülür. Yedinci haftada civciv tam olarak büyümeye başlar ve burada oda sıcaklığının biraz altında yani 21 derecede yaşaması gerekir.

Bu sıcak ortamı sağlamak için civciv kafesinin yakınına ısıtıcı veya ampul koyabilirsiniz. Ayrıca civcivin bulunduğu odayı arada sırada havalandırıp bakteri üremesini önleyebilir, kafesi de belirli aralıklarla temizleyerek civcive daha sağlıklı bir ortam yaratabilirsiniz. Hijyenik olmayan ortamlarda civciviniz ölebilir.

Ayrıca civcivin düzenli veteriner bakımında tutulması gereklidir. Çevrenizdeki veterinerlerden civciv bakımı hakkında daha ayrıntılı bilgi alabilirsiniz. Civciv belli bir süreden sonra büyüyeceği için kafeste değil dış mekanda yaşaması gerekmektedir. Civciv belli bir büyüklüğe ulaşınca ona daha geniş bir alan sunun ve dışarı çıkarın. Eğer çıkarmazsanız yine ölebilir.

i

Civciv Besleme Hakkında Yorumlarınızı Aşağıda Hemen Bizimle Paylaşabilirsiniz.

1 yorum yazılmış, sizde hemen aşağıdan yorum yazabilirsiniz "Civcivler Nasıl Beslenir"

  1. kadir dedi ki:

    civciv ne yer ? ama ben bilmiyorum internete de yazıyorum ama çıkmıyorum sizce ne yer siz biliyormusunuz ?

Yorum Yazın

Sponsorlu bağlantılar

 

Son Yorumlar

İletişim

Sitemiz ile ilgili olarak görüş,öneri ve şikayetler ile reklam teklifleri için eokulegitim[at]gmail.com e-posta adresimizi kullanabilirsiniz.