2:56 am - Perşembe Şubat 21, 2019

Çocuğun Eğitiminde Babanın Önemi Münazara

Pazar, 27 Mayıs 2018, 11:16 | Genel | 1 Yorum
by ozden

Çocuk Eğitiminde Babanın Görevleri, Çocuğun Eğitiminde Babanın Önemi Münazara

Bir çocuğun eğitiminde hem annenin hem babanın önemi çok büyüktür. Çünkü herkesin bildiği gibi bir çocuğun eğitimi ailede başlar. Ancak aile içindeki etki incelendiğinde bir çocuğun eğitiminde babanın önemi çok büyüktür.

Babalar çocukları için her zaman bir model olmuştur. Başarılı ve iyi bir babanın eğittiği çocuklar toplumda her zaman eğitimli bireylere dönüşür. Buna karşılık hayırsız, ilgisiz, her gün alkol kullanan ya da kumar oynayan babalar çocuklarına kötü örnek olduklarından bu kişilerin çocukları da hayatta her zaman olumsuz davranışları örnek alacaktır. Bir baba ailesi için çalışır ve mücadele ederse çocuk da ondan bu olumlu özellikleri öğrenecektir.

Evine her gün aynı saatte gelen, ailesi ile birlikte akşam yemeğinde masaya oturan babaların çocukları hem daha mutlu hem de daha bireylere dönüşür. Baba çocuk için güven ve güç sembolüdür. Bu güveni arkasında hisseden bir çocuğun hayatta başarısız olması için hiçbir sebep yoktur. Bu nedenle çocuğun eğitiminde babanın rolü çok büyüktür.

Baba ve Çocuk Eğitimi Hakkında Görüşlerinizi Aşağıdan Hemen Paylaşabilirsiniz

1 yorum yazılmış, sizde hemen aşağıdan yorum yazabilirsiniz "Çocuğun Eğitiminde Babanın Önemi Münazara"

  1. isimsiz kullanıcı dedi ki:

    çocuk nerdeyse gün boyu anneyi görmektedir eger anne calışıyorsa çocuguna nerdeyse işlerden dolayı hiç zaman ayıramaz fakat baba işten gelince bol bol boş vakti kalmaktadır bu yüzden baba çocuklarla ilgileniyora çocuklar babaya daha düşkün ve babanın davranışlarını örnek alırlar

Yorum Yazın

Sponsorlu bağlantılar

 

İletişim

Sitemiz ile ilgili olarak görüş,öneri ve şikayetler ile reklam teklifleri için eokulegitim[at]gmail.com e-posta adresimizi kullanabilirsiniz.