Çocuğun Gelişiminde Aile mi Çevre mi Etkilidir Münazara

Cuma, 19 Şubat 2016, 10:39 | Genel | 8 Comments
by ozden

Çocuk Gelişiminde Ailenin Etkisi, Çocuğun Gelişiminde Aile mi Çevre mi Etkilidir Münazara

Çocuk gelişiminde ailenin mi yoksa çevrenin mi daha fazla etkili olduğu her zaman tartışılan bir konu olmuştur. Şüphesiz ki bir çocuğun gelişimin de her ikisinin de etkisi vardır ancak bana göre çocuk gelişiminde ailenin etkisi daha fazladır.

Çocuk doğumundan, yetişkin bir birey olana kadar tüm zamanını ailesi ile birlikte geçirir ve ailesi ne yaparsa, ona ne öğretmeye çalışırsa çocuk da onu öğrenir. Aile eğitimin başladı ilk yerdir. Çocuk zaman zaman çevresiyle etkileşime geçiyor olsa da yine bu etkileşimin temelinde aile vardır. Ailesi kiminle görüşürse çocuk da onları görür. Bu nedenle çocuk gelişiminde ailenin etkisinin daha fazla olduğunu söylemek mümkündür.

Çocuk Gelişiminde Çevrenin Etkisi Hakkında Görüşlerinizi Aşağıdan Hemen Paylaşabilirsiniz

8 yorum yazılmış, sizde hemen aşağıdan yorum yazabilirsiniz "Çocuğun Gelişiminde Aile mi Çevre mi Etkilidir Münazara"

 1. izleyizi diyor ki:

  orda mısın ?

 2. ibrahim diyor ki:

  çok iyi olmus teşşekürler odevimden 10 aldım ama ögretmen dediki az kısa yani böyle Çocuk doğumundan, yetişkin bir birey olana kadar tüm zamanını ailesi ile birlikte geçirir ve ailesi ne yaparsa, ona ne öğretmeye çalışırsa çocuk da onu öğrenir. Aile eğitimin başladı ilk yerdir. Çocuk zaman zaman çevresiyle etkileşime geçiyor olsa da yine bu etkileşimin temelinde aile vardır. Ailesi kiminle görüşürse çocuk da onları görür. Bu nedenle çocuk gelişiminde ailenin etkisinin daha fazla olduğunu söylemek mümkündür.

 3. gözde diyor ki:

  çok güzeldi emeği geçen herkese teşekkürler ama keşke daha uzun yazsaydın

 4. deniz diyor ki:

  GÜZELDİ AMA BİRAZ KISAYDI KEŞKE DAHA DA UZATSAYDIN :)AMA YİNEDE GÜZELDİ EMEĞİ GEÇEN HERKESE TEŞEKKÜRLER:)

 5. Gözde diyor ki:

  çok teşekkürler yarın münazaram var ve bizde aileyi savunuyoruz bu yazdıklarınız bana çok yardımcı oldu tekrardan teşekkürler

 6. Tuğçe diyor ki:

  teşekkürler çok iyi yazmışsın

 7. player diyor ki:

  off abi ya çevreyi savunsadın ya

Yorum Yazın