Çocuğun Gelişiminde Aile mi Çevre mi Etkilidir Münazara

Perşembe, 26 Nisan 2018, 6:38 | Genel | 15 Comments
by ozden

Çocuk Gelişiminde Ailenin Etkisi, Çocuğun Gelişiminde Aile mi Çevre mi Etkilidir Münazara

Çocuk gelişiminde ailenin mi yoksa çevrenin mi daha fazla etkili olduğu her zaman tartışılan bir konu olmuştur. Şüphesiz ki bir çocuğun gelişimin de her ikisinin de etkisi vardır ancak bana göre çocuk gelişiminde ailenin etkisi daha fazladır.

Çocuk doğumundan, yetişkin bir birey olana kadar tüm zamanını ailesi ile birlikte geçirir ve ailesi ne yaparsa, ona ne öğretmeye çalışırsa çocuk da onu öğrenir. Aile eğitimin başladı ilk yerdir. Çocuk zaman zaman çevresiyle etkileşime geçiyor olsa da yine bu etkileşimin temelinde aile vardır. Ailesi kiminle görüşürse çocuk da onları görür. Bu nedenle çocuk gelişiminde ailenin etkisinin daha fazla olduğunu söylemek mümkündür.

Çocuk Gelişiminde Çevrenin Etkisi Hakkında Görüşlerinizi Aşağıdan Hemen Paylaşabilirsiniz

15 yorum yazılmış, sizde hemen aşağıdan yorum yazabilirsiniz "Çocuğun Gelişiminde Aile mi Çevre mi Etkilidir Münazara"

 1. jordi dedi ki:

  BEN JORDİ BENCE ÇEVRE HERŞEYİ BOZUYODU BAKIN BENİ DE BOZDU JORDİ REYİSİNİZİDE BOZDU EN SON FLÜT ÇALİODUM GİDİŞ O GİDİŞ

 2. alya dedi ki:

  hoca beğendimi

 3. özlem dedi ki:

  bence ailenin etkisi başta vardır ama çocuk büyüdükçe ailenin etkisi azalır ve çevrenin etkisi artmaya başlar.çocuk büyüdükçe çevreye olan ilgisi artar ve kendisini çevresine göre yönlendirmeye başlar.ailesi ne derse desin çocuk çevresini göz önüne alır

 4. izleyizi dedi ki:

  orda mısın ?

 5. ibrahim dedi ki:

  çok iyi olmus teşşekürler odevimden 10 aldım ama ögretmen dediki az kısa yani böyle Çocuk doğumundan, yetişkin bir birey olana kadar tüm zamanını ailesi ile birlikte geçirir ve ailesi ne yaparsa, ona ne öğretmeye çalışırsa çocuk da onu öğrenir. Aile eğitimin başladı ilk yerdir. Çocuk zaman zaman çevresiyle etkileşime geçiyor olsa da yine bu etkileşimin temelinde aile vardır. Ailesi kiminle görüşürse çocuk da onları görür. Bu nedenle çocuk gelişiminde ailenin etkisinin daha fazla olduğunu söylemek mümkündür.

 6. gözde dedi ki:

  çok güzeldi emeği geçen herkese teşekkürler ama keşke daha uzun yazsaydın

 7. deniz dedi ki:

  GÜZELDİ AMA BİRAZ KISAYDI KEŞKE DAHA DA UZATSAYDIN :)AMA YİNEDE GÜZELDİ EMEĞİ GEÇEN HERKESE TEŞEKKÜRLER:)

 8. Gözde dedi ki:

  çok teşekkürler yarın münazaram var ve bizde aileyi savunuyoruz bu yazdıklarınız bana çok yardımcı oldu tekrardan teşekkürler

 9. Tuğçe dedi ki:

  teşekkürler çok iyi yazmışsın

 10. player dedi ki:

  off abi ya çevreyi savunsadın ya

Yorum Yazın

Sponsorlu bağlantılar

 

Son Yorumlar

İletişim

Sitemiz ile ilgili olarak görüş,öneri ve şikayetler ile reklam teklifleri için eokulegitim[at]gmail.com e-posta adresimizi kullanabilirsiniz.