Çocuklara Okul Harçlığı mı Verilmeli Yoksa Beslenme mi

Perşembe, 24 Ocak 2013, 17:22 | Gündem, Önemli Kişilikler | 4 Comments
by admin

Çocuklarınız için beslenme mi yoksa okul harçlığı mı vermek daha iyi ? Çocuğa okul harçlığı vermenin zararları , çocuk için beslenme hazırlamanın vermenin önemi :

ogrenciler

Velilerin büyük bir kısmı öğrencinin beslenmesi konusunda beslenme hazırlanmak ile okul harçlığı vermek arasında büyük bir kararsızlık yaşıyor. Okul harçlığı verilen öğrenciler hem tam olarak doymuyor hem de sağlıksız olarak besleniyor. Kimi velililer beslenme hazırlamaya vakit bulamadığından çocuklarına okul harçlığı verip, beslenmesini istiyor. Ancak bu düşüncede olmak büyük bir yanlıştır. Veliler sabah çocuklarına beslenme hazırlamaya vakit bulamıyorsa bile en azında geceleri çocuklarının beslenmelerini hazırlamalı ya da normal kalkması gereken saatten biraz daha erken kalkıp, çocukları için beslenme hazırlamalılardır.

Günümüzde öğrencilerin birçoğunda arkadaş çevresindeki hareketler sebebiyle ortaya çıkan kantinden yemek yeme kompleksi bulunmaktadır. Bu kompleks öğrenciyi kantinden yemeye iter ve evden getirince kendini kötü hissetmesine sebep olur. Velilerin bu sorunu ortadan kaldırmak için kantinde satılan yiyeceklere benzer beslenmeler hazırlanması ve ek yiyecekler ile öğrencinin hoşuna giden bir beslenme hazırlanması gayet yararlı olacaktır. Bu sayede beslenme götürmek istemeyen öğrenciler bile zamanla beslenme istemeye başlayacaktır. Okul harçlığına olan ihtiyaç azalacak ve çocuklarınız sağlıklı beslenirken bütçenize de katkı sağlayacaktır. Bu yüzden de beslenme mi? Okul harcılığı mı? Sorusuna kesin yanıtımız beslenme hazırlanmasıdır.

Beslenmeler hem çocukların sağlığı açısından yararlıdır hem de nasıl yapıldığı bilinmektedir. Kantinlerde ateş pahası ücretlerle satılan yiyeceklere göre daha doyurucu ve lezzetlidir. Daha zengin içeriğe sahip olup, görsellik açısından da hoş görünmektedir.

Soruegitim.com

4 yorum yazılmış, sizde hemen aşağıdan yorum yazabilirsiniz "Çocuklara Okul Harçlığı mı Verilmeli Yoksa Beslenme mi"

 1. süleyman dedi ki:

  çok doğru bir şey ama durumu kötü olalarda var çalışan çocuklar şahsen ben çalışmıyorum arkadaşlar

 2. ipek dedi ki:

  tüh be babam buray bakıodu

 3. yusuf dedi ki:

  hayatn gidiyon

 4. samet dedi ki:

  tamam göster

Yorum Yazın

Sponsorlu bağlantılar

 

Son Yorumlar

İletişim

Sitemiz ile ilgili olarak görüş,öneri ve şikayetler ile reklam teklifleri için eokulegitim[at]gmail.com e-posta adresimizi kullanabilirsiniz.