Çocukların Eğitiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Cuma, 8 Mart 2013, 13:51 | Bilgi Paylaşımı | 0 Yorum
by admin

Çocuklarda eğitim aslında çok küçükken verilmesi gereken öncelikle aile içerisinde disiplin, oyun eğitimi, okul eğitimi gibi önemli konularda ebeveynlere düşen birçok görev vardır. Çocuğunuza doğru bir profil sergileyebilmeniz için öncelikle anne ve babalar olarak ortak davranmalısınız. Çocuklarınıza eğitim vermek istiyorsanız öncelikle çocuğunuzu iyi tanımalı ve nelerden hoşlanıp nelerden hoşlanmadığını bilmeniz gerekir. Çocuk eğitimi çocukluk yaşlarda 3 yaşından itibaren başlamalı ve kararlı olunmalıdır. Annenin verdiği eğitimi baba desteklemeli ve babanın verdiği eğitimi ise anne destekliyor olmalıdır. Çocuk eğitimi nasıl verildiği önemlidir.

sinifta

Çocuğunuza her şeyi yasaklayarak eğitim vermek istediğinizde çocukta geri çekilme sürekli mutsuzluk hali olabilir. Çocuklarınıza eğitimi verirken neşeli ve mutlu hatta oyunlarla birlikte başlamalısınız eğitimlere. Örneğin çocuğunuza tuvalet eğitimi vermek istiyorsanız zorla değil yavaş yavaş alıştıra alıştıra bunu yapmanız gerekir. Çocuklarda etkin davranışlar sergileyerek anne ve babalar olmak üzere çeşitli yasaklamalara gitmeden disiplin doğrultusunda verilen eğitimler her zaman daha olumlu sonuçlar vermektedir.

Çocuklarda eğitim kendi kendine yemek yiyebilme eğitimleri gibi öncelikle evde verilmesi gereken eğitimler anne ve babaların daha özveri ile yaklaşması gereken eğitimler olmasından dolayı bu konuda ebeveynlere daha çok sabırlı davranmak gerektiği belirtilmektedir uzmanlar tarafından da . Çocuklarınıza vereceğiniz eğitimlerde doğru model oluşturabilmek için tutum ve davranışlarınıza da dikkat etmeli ve örnek olmalısınız. Eksik kaldığınız noktalarda ayrıca destek veya eğitim alabilir ve çocuğunuzu doğru yönlendirebilirsiniz. En iyi eğitim aile içinde verilen eğitim olduğunu unutmadan doğru kararlar ile çocuğunuzun sağlam bir kişiliği olmasında önemli rolünüz olacağını da unutmamanız gerekmektedir.

eokulegitim.com

Yorum Yazın

Sponsorlu bağlantılar

 

Son Yorumlar

İletişim

Sitemiz ile ilgili olarak görüş,öneri ve şikayetler ile reklam teklifleri için eokulegitim[at]gmail.com e-posta adresimizi kullanabilirsiniz.