Coğrafya Öğretmenliği Bölümü Nedir Mesleği Hakkında Bilgi

Çarşamba, 13 Nisan 2011, 20:01 | Bilgi Paylaşımı | 1 Yorum
by admin

Üniversite sınavına hazırlanan ve Coğrafya Öğretmenliği bölümünü seçecek adaylara bu meslek hakkında bilgileri, puanlarını ve mesleğin geleceği hakkında bilgileri derledik. İşte Coğrafya Öğretmenliği Bölümü –  Mesleği hakkında bilgiler :Ortaöğretim kurumunda, Coğrafya konusunda hangi bilgi, beceri, tutum ve davranışların, hangi yaş düzeylerindeki öğrenci gruplarına, hangi yöntemlerle kazandırılacağı konusunda MEB tarafından onaylanan öğretim  programlarını  uygulayacak kişileri yetiştiren bir programdır.

Çalışma Alanları :

Coğrafya öğretmenliğ programını bitirenlere “Coğrafya  Öğretmeni” ünvanı verilir. Resmi ve özel liseler veya dershanelerde öğretmen olarak çalışabilirler.

Mezunların orta öğretim kurumlarına öğretmen olarak atanabilmeleri için Milli Eğitim Bakanlığı’nın öngördüğü koşulları yerine getirmeleri zorunludur. Bakanlığın ihtiyaçlar doğrultusunda kontenjan açması ve bu kontenjanın mezun sayısının altında olması, iş bulma olanaklarının çok rahat olmadığının göstergesidir. Mezunlar resmi ve özel liselerde orta düzeyde, özel dershanelerde ortanın üstünde bir gelirle iş bulma olanakları vardır.

Mesleğin Gelecek 10 Yıldaki Durumu:

Okullaşma oranı arttıkça Coğrafya öğretmenlerine olan gereksinim de artacaktır.

Mesleğin Gerektirdiği Özellikler

Sosyal bilimler alanında başarılı olması, Tarih ve Jeolojiye ilgi duyması
Sabırlı ve hoşgörülü olması
Düşüncelerini başkalarına etkili bir biçimde aktarabilmesi
İyi bir öğrenme ortamı sağlayabiliyor olması gerekir.

Coğrafya Öğretmenliği Nedir, Coğrafya Öğretmenliği Ne İş Yapar, Coğrafya Öğretmenliği Maaşları, Coğrafya Öğretmenliği Puan Türü, Coğrafya Öğretmenliği İş İmkanları, Coğrafya Öğretmenliği İş Çalışma Alanları, Coğrafya Öğretmenliği Mesleği Hakkında Bilgiler, Coğrafya Öğretmenliği Bölümü Hangi Üniversitelerde Var, Coğrafya Öğretmenliği Bölümünün Geleceği, Coğrafya Öğretmenliği Bölümünü Seçecek Olanlarda Nasıl Özellikler Olmalı, Coğrafya Öğretmenliği Bölümü Tercih Edilir mi

Bu Bölüm Hakkındaki Düşüncelerinizi Aşağıdaki Yorum Aracılığıyla Hemen Paylaşabilirsiniz

, Coğrafya Öğretmenliği Bölümü 2011 YGS LYS Başarı Sırası, Coğrafya Öğretmenliği İçin Kaç Puan Gerekir, Coğrafya Öğretmenliği Tanıtımı, Coğrafya Öğretmenliği Kazanç Durumu,Meslek Rehberi,Coğrafya Öğretmenliği Taban Puanları 2016 2017,Coğrafya Öğretmenliği Mezunları Ne İş Yaparlar,Coğrafya Öğretmenliği Bölümü İş Olanakları, Coğrafya Öğretmenliği Mezun Olduktan Sonra İş İmkanı Nerede Çalışırlar, Coğrafya Öğretmenliği İş Bulma Durumu,Coğrafya Öğretmenliği Bölümü Olan Üniversiteler

Tagged with:

1 yorum yazılmış, sizde hemen aşağıdan yorum yazabilirsiniz "Coğrafya Öğretmenliği Bölümü Nedir Mesleği Hakkında Bilgi"

  1. coğrafyacı dedi ki:

    severek girdiğim bölümü koşarak bıraktım tavsiye etmem.

Yorum Yazın

Sponsorlu bağlantılar

 

Son Yorumlar

İletişim

Sitemiz ile ilgili olarak görüş,öneri ve şikayetler ile reklam teklifleri için eokulegitim[at]gmail.com e-posta adresimizi kullanabilirsiniz.