Çok Yaşayan Değil Çok Gezen Bilir ile İlgili Kompozisyon

Cumartesi, 17 Mayıs 2014, 0:49 | Genel | 0 Yorum
by ozden

Çok Yaşayan Değil Çok Gezen Bilir Sözünün Anlamı, Çok Yaşayan Değil Çok Gezen Bilir ile İlgili Kompozisyon

Bir insanın bilgi sahibi olması çok yaşamasına bağlı değildir. Bir insan kendisini geliştirmediği, yeni şeyler öğrenmediği sürece ne kadar yaşarsa yaşasın bilgi sahibi olamaz. Bilgili olmak yaş ile değil bilmek ve öğrenmek ile ilgilidir.

Çok gezen bir insan çok yaşayan insanlardan çok daha fazla şey bilir. Çünkü sürekli gezen ve yeni yerler gören ve her gittikleri yerde yeni şeyler gören kişiler bu konular hakkında bilgi sahibi olurlar. Bir insan sürekli doğduğu yerde bulunuyorsa, sadece o mekânın özelliklerini bilir yeni bilgilerden haberdar olmaz. Ama sürekli gezen kişiler yeni yerler ile birlikle yeni güzellikler ve yeni bilgilerle donanırlar.

Bilgiyi yaşa bakarak ölçmemek gerekmektedir. İsterse yüz yaşında olsun bu yaş insanın bilgili olduğunu göstermez. Bu nedenle sürekli yeni yerler görmeye çalışmak ve bu yerler hakkında yeni bilgiler öğrenmek gerekmektedir.

Çok Yaşayan Değil Çok Gezen Bilir Ne Demektir Hakkında Görüşlerinizi Aşağıdan Hemen Paylaşabilirsiniz

Yorum Yazın

Sponsorlu bağlantılar

 

Son Yorumlar

İletişim

Sitemiz ile ilgili olarak görüş,öneri ve şikayetler ile reklam teklifleri için eokulegitim[at]gmail.com e-posta adresimizi kullanabilirsiniz.