Çölleşme Nedir Kısaca

Perşembe, 6 Nisan 2017, 10:39 | Ödev | 0 Yorum
by ozge2017

Günümüzdeki en önemli sorunlardan bir tanesi şüphesiz ki çevre sorunlarıdır. Çölleşme, çevre sorunları ile ortaya çıkmaktadır. Çevre sorunlarına sebep olan unsurlar arasında, iklim değişiklikleri, mevsimlerin zamansız geçişi, çevre kirliliğinde yaşanan artış, yağmurlarda azalma, hava akımında bozulma ve yer yüzü şekillerinin olumsuz etkilenmesi yer almaktadır. Bizler de sizler için yayınlamış olduğumuz bu yazıda, sizlere çölleşme nedir kısaca bilgi vereceğiz.

çölleşme ile ilgili görsel sonucu

Çölleşme, doğada bulunan tüm canlıların hayatını tehdit altına almaktadır. Fakat buna sebep olan canlılar genellikle insanlar olmaktadır. Çölleşme sonucunda insanlar temel ihtiyaçlarını karşılayamaz hale gelir ve bir zaman sonra yaşamına devam edecek gücü kendisinde bulamaz. Çölleşme en önemli çevre sorunlarından biri olduğundan dolayı her insanın bu konuda üzerine düşen görevi yerine getirmesi gerekmektedir.

Yorum Yazın

Sponsorlu bağlantılar

 

Son Yorumlar

İletişim

Sitemiz ile ilgili olarak görüş,öneri ve şikayetler ile reklam teklifleri için eokulegitim[at]gmail.com e-posta adresimizi kullanabilirsiniz.