Cömertlik İle İlgili Hikâye

Çarşamba, 21 Mayıs 2014, 9:07 | Genel | 5 Comments
by ozden

Cömertlik Hakkında Kompozisyon, Cömertlik İle İlgili Hikâye

Aslı’nın annesi bir gün ona çok güzel bir keke yapmıştı. Aslı annesinin yaptığı ve okul çantasına koyduğu bu keki yemek istediyse de sınıflarında çok fakir olan ve muhtemel hiç kek yiyemeyen arkadaşına vermeye karar verdi.

Aslı’nın verdiği keki çok beğenen arkadaşı buna rağmen o keki yemek istemedi ve evdeki kardeşlerine götürmeye karar verdi. Çünkü kardeşleri de çok uzun zamandan beri kek yememişlerdi. Keki eve götürdü ve kardeşlerine verdi. Ama kardeşleri de keki çok beğenmelerine rağmen yemek istemediler. Çünkü komşularının küçük çocuğu annesiz büyümüşlerdi ve onlara kek yapacak kimseleri yoktu.

Çocuklar bu keki komşunun küçük çocuğuna verdiler ve küçük çocuk bu keki iştahla yemeye başladı. Belki günlerdir doğru dürüst yemek yememişti ve bu kek ona çok lezzetli gelmişti. Küçük çocuk keki yedikten sonra dünyanın en mutlu çocuğu oldu ve kendisine bu keki ulaştıranlara her zaman sevgi ile bağlı kaldı. Aslı’nın cömertliği bir küçük çocuğun sevinmesini sağlamıştı.

 

Cömertlik İle İlgili Kısa Yazı Hakkında Görüşlerinizi Aşağıdan Hemen Paylaşabilirsiniz

5 yorum yazılmış, sizde hemen aşağıdan yorum yazabilirsiniz "Cömertlik İle İlgili Hikâye"

 1. Eren James dedi ki:

  Keke değil kek olacaktı bide Güzel olmuş Elinize Sağlık

 2. Gizemnur Karaca dedi ki:

  Gerçekten de çok güzel bir hikaye…

 3. Gizemnur Karaca dedi ki:

  Gerçekten de çok hüzel bir hikaye…

 4. senem çetinkaya dedi ki:

  ALLAH razı olsun ödevim bitti

Yorum Yazın

Sponsorlu bağlantılar

 

Son Yorumlar

İletişim

Sitemiz ile ilgili olarak görüş,öneri ve şikayetler ile reklam teklifleri için eokulegitim[at]gmail.com e-posta adresimizi kullanabilirsiniz.