Cumhuriyeti Korumak ve Güçlendirmek İçin Neler Yapmalıyız

Cumartesi, 26 Nisan 2014, 5:11 | Genel | 1 Yorum
by ozden

Cumhuriyeti Korumak İçin Üzerimize Düşenler, Cumhuriyeti Korumak ve Güçlendirmek İçin Neler Yapmalıyız

Cumhuriyet, halkın yönetimde söz sahibi olduğu bir devlet rejimidir. Cumhuriyet, yönetimlerin en güzelidir. Atatürk bize Türkiye Cumhuriyet’ini armağan ve emanet etmiştir onu korumak bizim en temel görevlerimizdendir.

Cumhuriyet’i korumanın ilk yolu Atatürk ilke ve inkılaplarına sahip çıkarak Atatürkçü düşünceden hiçbir zaman taviz vermemektir. Atatürk ilkelerinin unutulması ve değiştirilmesi cumhuriyet rejimini önemli ölçüde yıpratacaktır. Bu nedenle her zaman Atatürk’ün bize örnek gösterdiği yoldan yürümek gerekmektedir.

Cumhuriyeti güçlendirmek için çok çalışmalı ve ülkemizi çağdaş medeniyetler seviyesine çıkarmalıyız. Aynı zamanda cumhuriyet halkın söz sahibi olduğu bir rejim olduğundan seçi zamanlarında mutlaka oy kullanmalı ve yöneticilerin seçilmesine katkıda bulunmalıyız. Unutmamak gerekir ki cumhuriyeti korumak ve güçlendirmek bizim elimizdedir. Çünkü Mustafa Kemal Atatürk Türkiye Cumhuriyeti’ni bize emanet etmiştir.

Cumhuriyet Nasıl Korunur ve Güçlenir, Hakkında Görüşlerinizi Aşağıdan Hemen Paylaşabilirsiniz

 

1 yorum yazılmış, sizde hemen aşağıdan yorum yazabilirsiniz "Cumhuriyeti Korumak ve Güçlendirmek İçin Neler Yapmalıyız"

  1. mehmet dedi ki:

    aynen dolma yiyelimmi

Yorum Yazın

Sponsorlu bağlantılar

 

Son Yorumlar

İletişim

Sitemiz ile ilgili olarak görüş,öneri ve şikayetler ile reklam teklifleri için eokulegitim[at]gmail.com e-posta adresimizi kullanabilirsiniz.