Cumhuriyetimizi Korumak Güçlendirmek Geliştirmek İçin Çocukların ve Büyüklerin Neler Yapması Gerekir

Pazar, 1 Mayıs 2016, 22:10 | Genel | 3 Comments
by ozden

Cumhuriyeti korumak İçin Neler Yapmalıyız, Cumhuriyetimizi Korumak Güçlendirmek Geliştirmek İçin Çocukların ve Büyüklerin Neler Yapması Gerekir

Cumhuriyet, dünyada var olan rejimlerin en güzelidir. Bu rejimde halk yönetimde söz sahibi olma imkânına sahiptir. Bir ülkede yaşayan insanlar, cumhuriyet rejiminde kendilerini yönetecekleri kendileri seçer. Halk hiçbir güç altında kalmadan özgür iradesi ile başa gelecekleri kendisi belirler.

Cumhuriyet bize Ata’mızdan miras kalan en önemli değerdir. Onu korumak ve güçlendirmek için elimizden gelen her şeyi yapmamız gerekmektedir. Bunu yapmanın en temel yolu Atatürk ilke ve inkılaplarına sahip çıkarak, onları yaşatmaya çalışmaktır. Her zaman bu devrimlerin izinde olmak, bunları yok etmek isteyenlere asla izin vermemek gerekmektedir.

Cumhuriyetin ayakta kalabilmesi ve güçlenmesi için her zaman çok çalışmalı ve ülkemizi dünya devletlerinin içinde ön sıralara çıkarmamız gerekmektedir. Atatürk bu ülkeyi Türk gençlerine emanet etmiştir. Cumhuriyeti koruyacak olan kişilerin başında gençler gelmektedir. Bu nedenle cumhuriyetin korunmasında en büyük görev gençlere düşmektedir.

Cumhuriyet Nasıl Korunur ve Geliştirilir Hakkında Görüşlerinizi Aşağıdan Hemen Paylaşabilirsiniz

3 yorum yazılmış, sizde hemen aşağıdan yorum yazabilirsiniz "Cumhuriyetimizi Korumak Güçlendirmek Geliştirmek İçin Çocukların ve Büyüklerin Neler Yapması Gerekir"

 1. uğur dedi ki:

  ben bunu okuyamam.kısa anlatın

 2. selin dedi ki:

  madde madde istiyorum
  böyle olmaz

  • altan kaya dedi ki:

   yalnız sen cumhuriyetin korunması bize kaldığını yazmışsın ben şöyle istedim mesala cumhuriyetin korunması için şunlar yapılmalıdır böyle yapılmalıdır cevabını istemiştim

Yorum Yazın

Sponsorlu bağlantılar

 

Son Yorumlar

İletişim

Sitemiz ile ilgili olarak görüş,öneri ve şikayetler ile reklam teklifleri için eokulegitim[at]gmail.com e-posta adresimizi kullanabilirsiniz.