Damlaya Damlaya Göl Olur Atasözü İle İlgili Hikaye

Çarşamba, 19 Aralık 2018, 23:48 | Ödev | 6 Comments
by ozge2017

Küçük şeylerin her zaman önemsenmesi gereken bir şey olduğunu bilmek, insana vakti gelince çok büyük kazançlar sağlar. Birçok insan küçük ya da değersiz diye elindekinin kıymetini bilmez fakat bu durumdan zararlı çıkar. Unutmayalım ki küçük şeyler bir araya gelir ve sonunda büyük bir şey meydana gelir. Atalarımız da bu konu ile ilgili önemli bir söz söylemiş ve bu sözün hayatımıza rehber olması gerektiğini belirtmişlerdir. Bu atasözü damlaya damlaya göl olur atasözü olmaktadır. Bizler de sizler için derlemiş olduğumuz bu yazı ile birlikte damlaya damlaya göl olur atasözü ile ilgili hikaye kısaca bilgi vereceğiz.

dAMLAYA DAMLAYA GÖL OLUR ile ilgili görsel sonucu

Eski zamanlarda Ali adında bir çocuk annesinin ya da babasının kendisine vermiş olduğu harçlıkları küçük ya da büyük demeden kumbaraya atıyormuş. Ali kumbarada küçük paraların birleşimi ile meydana gelen paradan bisiklet almayı hayal ediyordu. Ali her geçen gün kumbarası ağırlaşınca seviniyor ve bisiklet alacağı günün yaklaştığını hissediyordu. Sonunda kumbara dolmuş ve Ali o kumbaranın içerisine yeni bir para sığdıramaz hale gelmişti. Kumbarasını açtı ve biriken paralar ile hemen gidip bisikler aldı.

Damla damlaya göl olur demek, küçük şeylerin bir araya gelerek büyük sonuçlar ortaya koyması demektir. Bu sebepten dolayı her insan küçük diye bir şeyi önemsememezlik yapmamalır.

Damlaya Damlaya Göl Olur Atasözü İle İlgili Hikaye Adlı Yazımız Hakkındaki Düşüncelerinizi Yorum Kısmından Bize Yazabilirsiniz.

6 yorum yazılmış, sizde hemen aşağıdan yorum yazabilirsiniz "Damlaya Damlaya Göl Olur Atasözü İle İlgili Hikaye"

 1. Doğa demir dedi ki:

  Bence burda hep hata var.MAL!

 2. BTS dedi ki:

  WHAT?

 3. Maria dedi ki:

  Çok kısa

 4. Kaan dedi ki:

  Amk=amına koyduğum

 5. Kaan dedi ki:

  İşime yaradı ama çok hata var arkadaşlar.

 6. Boran dedi ki:

  Ilk yorum .d

Yorum Yazın

Sponsorlu bağlantılar

 

Son Yorumlar

İletişim

Sitemiz ile ilgili olarak görüş,öneri ve şikayetler ile reklam teklifleri için eokulegitim[at]gmail.com e-posta adresimizi kullanabilirsiniz.