Dicle Üniversitesi Kürtçe Bölümü Yüksek Lisans Başvuruları 2012 2013

Çarşamba, 26 Eylül 2012, 18:46 | Bilgi Paylaşımı | 6 Comments
by admin

Dicle Üniversitesi Kürtçe eğitimi yüksek lisans başvuruları ve başvuru koşulları ile kontenjanları belli oldu.Dicle Üniversitesi Milli Eğitim Bakanlığının Kürtçe Öğretmeni ihtiyacının giderilmesi noktasında Kürtçe Yüksek Lisans Programı açtı. Dicle Üniversitesi yüksek lisans başvuruları ile detaylar şöyle :

Artuklu Üniversitesi, Bingöl Üniversitesi ve Muş Alparslan Üniversitesi’nden sonra Dicle Üniversitesi’nde de Sosyal Bilimler Enstitüsü bünyesinde Kürtçe üzerine Tezsiz Yüksek Lisans eğitimi başlıyor.

Kürtçe Yüksek Lisans Programı dicle üniversitesi

Dicle Üniversitesi Genel Sekreteri Prof. Dr. Sabri Eyigün, Dicle Üniversitesi’nde Kürtçe üzerine Tezsiz Yüksek Lisans eğitiminin başlayacağını belirtti. Milli Eğitim Bakanlığı’nın,okullarda Kürtçeyi seçmeli ders olarak kabul etmesinin ardından, bu alanda ortaya çıkacak olan öğretmen ihtiyacını gidermek amacıyla çalışmalara başladıklarını dile getiren Eyigün, DicleÜniversitesi olarak, YÖK’e 400 öğrencinin Kurmanci ve Zazaki alanlarında Yüksek Lisansyapabilmesi için başvuruda bulunduklarını, taleplerinin YÖK tarafından kabul edildiğini ifade etti. Eyigün, 2016 2017 eğitim öğretim yılı için Kurmancı ve Zazaki alanlarında Tezsiz Yüksek Lisan yapabilmek için 150 kontenjan ayrıldığını ifade etti.

Eyigün, “Eğitim öğretim altyapımız hazır olduğu için yapılacak sınavlardan hemen sonra eğitime başlayacağız. Daha önce üniversitemizde Kürtçe kursu verildiği için bu alanda çok iyi bir deneyimimiz bulunmaktadır. Sınava ilişkin detayların ise önümüzdeki günlerde, DicleÜniversitesi Web sayfasında yayınlamayı planlıyoruz.” şeklinde konuştu.

Dicle Üniversitesi Kürtçe programı yüksek lisans başvuruları 2016 2017 , Dicle Üniversitesi Kürtçe Eğitimi Bölümü yüksek lisans kontenjanları ve başvuru koşulları

e okul

6 yorum yazılmış, sizde hemen aşağıdan yorum yazabilirsiniz "Dicle Üniversitesi Kürtçe Bölümü Yüksek Lisans Başvuruları 2012 2013"

 1. m.emin dedi ki:

  ya bu koşullar ne zaman belli olcak.
  ayrıca başvuru ne zaman yapılacak?

 2. abdurrahman dedi ki:

  başvuru koşulları ne ve ne zaman başvurular başlayacak…

 3. mehmet özdemirli dedi ki:

  2013 kürtçe öğretmenliği için başvurular ne zaman yapılacak….

 4. mehmet dedi ki:

  bu konu hakkında bilgisi olan lütfen paylaşsın ne zaman başlıyyor başvurular şartları nelerdir haberin devamı okunmuyor

 5. sevim dedi ki:

  dicle üniv.kürtçe öğretmenliği başvuruları ne zaman ve başvuru şartları nelerdir

 6. sale dedi ki:

  haberin devamını okuyamıyorum..

Yorum Yazın

Sponsorlu bağlantılar

 

Son Yorumlar

İletişim

Sitemiz ile ilgili olarak görüş,öneri ve şikayetler ile reklam teklifleri için eokulegitim[at]gmail.com e-posta adresimizi kullanabilirsiniz.