Diego Placente Kimdir Hayatı

Salı, 7 Şubat 2012, 20:10 | Bilgi Paylaşımı | 0 Yorum
by admin

Diego Rodolfo Placente Bordeaux’da oynayan Arjantin Millî Futbol Takımı futbolcusudur.(d. 24 Nisan 1977, Buenos Aires),

Kariyeri 

Placente, profesyonel futbol yaşamına 1996 yılında “Argentinos Juniors” kulübünde oynayarak başladı. Bir yıl sonra ise Arjantin’in ünlü futbol kulüplerinden River Plate’e transfer oldu ve aynı zamanda Arjantin Milli Takımı’nda da yavaş yavaş yer almaya başladı. 2001 yazında ise Almanya’nın önemli kulüplerinden Bayer Leverkusen’le sözleşme imzaladı ve burda 4 yıl oynayarak, 2005 yılında bu kulüpten ayrıldı. İngiliz kulübü Everton’ın teklifi reddederek, İspanyol takımı Celta Vigo ile sözleşme imzaladı ve son olarak da Fransız kulübü Bordeaux’nun teklifini kabul ederek bu takıma transfer oldu.

Sosyal hayatı

Placente, İsrail’li bir bayan ile evlenmiş ve eşi için bir dönem İsrail kulüplerinden Maccabi Tel Aviv’e gidip gitmemek arasında bir tereddüt yaşamıştır, ancak eşinin buna sıcak bakmamasıyla transfer gerçekleşmemiştir.

Başarıları
* FIFA Dünya Gençler Şampiyonluğu (Arjanin Milli Takımı): 1997
* Bundesliga 2.liği (Bayer Leverkusen): 2002
* UEFA Şampiyonlar Ligi Finalisti (Bayer Leverkusen): 2002
* Almanya Kupası Finalisti (Bayer Leverkusen): 2002

 : Diego Placente Kimdir, Hayatı Diego Placente, Diego Placente Kimdir, Diego Placente Biyografisi, Diego Placente Hakkında Bilgi Diego Rodolfo Placente Bordeaux’da oynamakta olan Arjantin Millî

Yorum Yazın

Sponsorlu bağlantılar

 

Son Yorumlar

İletişim

Sitemiz ile ilgili olarak görüş,öneri ve şikayetler ile reklam teklifleri için eokulegitim[at]gmail.com e-posta adresimizi kullanabilirsiniz.