Dilimize Zarar Veren Unsurlar Nelerdir

Cumartesi, 5 Mart 2016, 12:05 | Genel | 1 Yorum
by ozden

Dilimizi Olumsuz Etkileyen Etkenler, Dilimize Zarar Veren Unsurlar Nelerdir

Dünyadaki insanların etkileşiminin artması ve bu etkileşim ile birlikte ülkelerin birbiri ile daha sıkı iletişim kurmaları ile birlikte farklı diller de birbirlerini etkilemeye başlamıştır. Bu sebeple dilimiz doğal halinden uzaklaşmaya başlamış bu da bazı problemleri beraberinde getirmiştir.

Türkçenin günümüzde yaşadığı zorlukların başında yabancı dillerden etkilenmesi gelmektedir. Günümüzde gençler bir özenti ve tutku sebebiyle kelimelerin yabancı kullanımlarına hayranlık beslemekte ve bu sebeple dilimize zarar vermektedir. Bir başka sorun gençlerin dili özensiz ve yanlış kullanmalarıdır.

Yabancı dil eğitimi ile yabancı dilde eğitim almak aynı şey değildir. Birinde dil öğrenilir, birinde ise bilinen bir yabancı dilde eğitim alınır. Bu ikisi günümüzde çok karıştırılan iki durumdur ve sorunlara sebep olmaktadır. Sözcük dağarcığının genişletilmemesi, deyim ve atasözlerinin unutulması da dilin gençler arasında kullanımı açısından sorunlara sebep olmaktadır.

Dilimize Neler Zarar Verir Hakkında Görüşlerinizi Aşağıdan Hemen Paylaşabilirsiniz

1 yorum yazılmış, sizde hemen aşağıdan yorum yazabilirsiniz "Dilimize Zarar Veren Unsurlar Nelerdir"

  1. zazazaza dedi ki:

    asdazzaaza

Yorum Yazın

Sponsorlu bağlantılar

 

Son Yorumlar

İletişim

Sitemiz ile ilgili olarak görüş,öneri ve şikayetler ile reklam teklifleri için eokulegitim[at]gmail.com e-posta adresimizi kullanabilirsiniz.