Diyanet Yeterlilik Sınavı Mülakat Yerleri ve Tarihi 2012

Cuma, 25 Mayıs 2012, 9:27 | Genel | 10 Comments
by admin

2012 Diyanet İşleri Başkanlığı Yeterlilik Sınavı Mülakatları ne zaman yapılacak. Mülakat giriş yerleri ve diğer bilgiler

2012 Diyanet İşleri Başkanlığı Yeterlilik Sınavı Mülakatları Mayıs – Haziran aylarında yapılacak. Ayrıntılar şöyle:

“Diyanet 2012 Yılı Muhtemel Sınav Takvimi”nde Yeterlilik Sözlü Sınavlarının Mayıs – Haziran 2012 tarihlerinde yapılacağı ifade edildi. Konuyla ilgili resmi bir açıklama yapılmamasına rağmen bazı kaynaklarda “Mülakatların” 26 Mayıs 2012 tarihinde yapılabileceği belirtiliyor.

Konuyla ilgili gelişmeler oldukça bu sayfa güncellenecektir.

Diyanet Yeterlilik Sınavı Mülakat Yerleri - Tarihi 2012Diyanet İşleri Başkanlığı 2012 yılı yeterlik sözlü mülakat yer ve tarihini açıkladı.

Bu haber adresinden kopyalanmıştır

Diyanet İşleri Başkanlığı 2012 yılı yeterlik sözlü mülakat yer ve tarihini açıkladı. Aşağıdaki linkten öğrenebilirsiniz.

Diyanet Yeterlilik Sınavı Mülakat Yerleri

DETAYLI BİLGİ İÇİN TIKLAYINIZ

10 yorum yazılmış, sizde hemen aşağıdan yorum yazabilirsiniz "Diyanet Yeterlilik Sınavı Mülakat Yerleri ve Tarihi 2012"

 1. tugba dedi ki:

  acaba sözlü sınav sonuçlarını ne zaman öğrenebiliriz .bilen varmı…

 2. ferace dedi ki:

  konyalı arkadaşlar soruları komisyonlarıyla beraber paylaşırsanız seviniriz..hz.mevla yar ve yardımcımız olsun…

 3. ayşe dedi ki:

  s.a arkadaşlar,mülakata konya 1.komisyonda girdim.Allah razı olsun anlayışlı,güleryüzlü hocalardı.önce heyacanlıydım hocaların davranışları beni rahatlattı.hafızlık olup olmadığını sordular yüzünden yarım sayfa okuttular ,bir satır tecvid sordular,meddi arızın kaç vecih olduğunu meddi lazımın hükmünü hadr okuyuşunda ne kadar çekildiğini sordular.müfsidin tanımını verip bu nedir dediler,efali mükellefi saydırdılar .salebe hadisesini anlatıp salebenin ismini sordular.ezberden mülk ilk yarım sayfayıve fatihayı okuttular.Allah hepimizin yardımcısı olsun.

  • Süleyman dedi ki:

   slm. bende Konya 1. Komisyon da girdim. Yunus Süresi 21. ayeti okuttular. tashihi huruf dersini kimden aldığımı, okuduğum makamın hangisi olduğunu sordular. Uşşak olduğunu söyledim. Ayet başından tecvid seçtirdiler. Meddi lazımı Talebeye anlatır gibi anlatmamı istediler, bende anlattım. Teşekkür ettiler. bu kadar…… Allah hakedenlerin yardımcısı olsun…..

 4. remziye dedi ki:

  sözlü mülakata girecek adayın yanında imam hatip 8. dönem öğrencisi olduğuna dair belge götürmesi yeterli mi acaba? yoksa idarenin öğrenci durum belgesine 2011 2012 yılı mezun durumda ibaresini koyması şart mı? bilgilendirirseniz sevinirim…ayrıca ben açık lise imam hatip öğrencisiyim

 5. mediha dedi ki:

  sözlüde fetih zilzal ezbere okudum meryem suresi yarım sayfa yüzünden 1.ayetteki tecvidi sordular.pey.çocukları hanımlarını sordular

 6. tuba dedi ki:

  mülakat tarihleri sınav zamanlarına denk geliyor nasıl değiştirebilirim?

Yorum Yazın

Sponsorlu bağlantılar

 

Son Yorumlar

İletişim

Sitemiz ile ilgili olarak görüş,öneri ve şikayetler ile reklam teklifleri için eokulegitim[at]gmail.com e-posta adresimizi kullanabilirsiniz.