Doğal Afetler İle İlgili Kompozisyon Yazı

Pazartesi, 13 Şubat 2012, 22:49 | Bilgi Paylaşımı | 0 Yorum
by admin

 

Doğal Afetler Kompozisyonu , Doğal Afetler ile İlgili Yazılar Kompozisyonlar , Doğal Afetler Konulu Anlatan Kompozisyon Örnekleri

Bilindiği gibi, 17 Ağustos 1999 yılında acıları unutulmayan bir deprem faciası yaşadık. Bütün bu olayların bilimsel verilerinde ki nedenlerine bakıldığında, doğal afetlerin dünyanın oluşumundan günümüze kadar devem ettiğidir. Bu hareketin sürekli devam edeceğinizde kaçınılmaz olduğunun bilinmesinin çok önemli olduğunu bilmektir. Bu nedenle iki temel faktöre bakmamız gerekir;

Doğal afetlere karşı bilgilenme ve bilgilendirme nasıl olmalı ve aynı zamanda önlem nasıl alınmalıdır, düşüncesini bütün vatandaşlara kavratılması gerekmektedir.

Doğal afetlerin, şiddetine göre yaşam koşullarını hazırlama.(Bu koşullarda ilmin bütün geliştirdiği alternatifleri kullanma),olmalıdır. Eğer bu çalışmalar olmadan, bir afeti bir yerlere havale etmemiz akil karı olmaz diye düşünüyorum. Bizler bu gerçeğin adamı olalım ve bir yerlere havale etmeyelim.

Bir daha bu tür acıları yaşamamak için, uyanık olmak zorundayız. Sivil toplum örgütlenmesi içinde bir arada sorumluluk alıp çalışmalıyız. Fikir ve düşünce üretmeliyiz. İşin kolaycılığında kaçıp, kesinlikle kutsal değerlerimize sığınmalarıyız. Biz insanız, insanın temel görevleri neyse onu yapmalıyız. Bilimde, fende ve toplusal dayanışma içinde olmalıyız. Hatta en zor görevi bile üstlenmeliyiz.

Bütün bu öz veri içinde olduğumuz zaman, hem Allah’ın, hem de bu düşüncenin sahiplerinin her daim mutlu olacağını unutmamalıyız. Bu vesile ile olmuş olan depremden, zarar gören bütün insanların üzüntüsü kadar üzüldüğümü, bir daha bu tür tehlikeler karşısında, bu tür deprem olsalda hiç bir insanımızın zarar görmemesi yönünde, önlem alınmasını istemekteyim.
Ülkemin güzel insanları, ne olur bu ciddi konuda bir birimize destek olalım ve kanayan yaramızı saralım.

Mürsel Adıgüzel

Sizler de Elinizde Bulunan ya da Kendi Yazdığınız Trafik İle İlgili Kompozisyonlarınızı ve Yazılarınızı Aşağıdaki Yorum Kutucuğu Aracılığıyla Paylaşarak Bizlere Ulaştırın… Bu Sayfada Yayınlayalım

Yorum Yazın

Sponsorlu bağlantılar

 

Son Yorumlar

İletişim

Sitemiz ile ilgili olarak görüş,öneri ve şikayetler ile reklam teklifleri için eokulegitim[at]gmail.com e-posta adresimizi kullanabilirsiniz.