Doğaya Çevreye Dünyamıza Topluma Karşı Görev ve Sorumluluklarımız Nelerdir

Perşembe, 1 Mayıs 2014, 20:48 | Genel | 2 Comments
by ozden

İnsanın Sorumlulukları Nelerdir, Doğaya Çevreye Dünyamıza Topluma Karşı Görev ve Sorumluluklarımız Nelerdir

Her insanın yaşadığı çevreye ve dünyaya karşı birtakım sorumlulukları vardır ve insan bu sorumlulukları yerine getirebildiği müddetçe insandır. İnsan olma bilinci tamamen bu görevleri yerine getirebilmeye bağlıdır.

İnsanın en büyük görevi çevresine, doğaya kısaca bu dünyaya karşı bilinçli ve sorumlu davranmaktır. Önemli olan hiçbir zaman “Adam sen de!” demeden yaşayabilmeyi başarmaktır. Gerçek anlamda insanlık bilinci taşıyan kişilerin dünyada bir ağaç kesildiğinde, bir insan öldüğünde, bir çocuk ağladığında, dünyanın herhangi bir yerinde bir felaket olduğunda içi sızlar ve bu insanlar bu durum karşısında ne yapabilirim diye düşünür. Gerçek anlamda insan olmak dünyaya karşı sorumluluk hissi duyabilmektir.

İnsan her şeyden önce bilinçli olmalı, çevreyi kirletmemeli, kısaca bu dünyayı daha yaşanılası bir hale getirebilmelidir. Böyle insanların var olduğu bir dünyada evren daha da güzelleşir ve adeta bir cennet haline gelir

Doğaya Çevreye Dünyamıza Topluma Karşı Yapmamız Gerekenler Hakkında Görüşlerinizi Aşağıdan Hemen Paylaşabilirsiniz

 

2 yorum yazılmış, sizde hemen aşağıdan yorum yazabilirsiniz "Doğaya Çevreye Dünyamıza Topluma Karşı Görev ve Sorumluluklarımız Nelerdir"

  1. Lovatic diyor ki:

    Çok Güzel Yazmışsınız :)

  2. egemen diyor ki:

    lütfen daha dikkatli cevaplar yazın

Yorum Yazın

Sponsorlu bağlantılar

 

İletişim

Sitemiz ile ilgili olarak görüş,öneri ve şikayetler ile reklam teklifleri için eokulegitim[at]gmail.com e-posta adresimizi kullanabilirsiniz.