Dönem Tatiline Az Kaldı Son Yazılılara Dikkat

Çarşamba, 5 Aralık 2012, 18:28 | Bilgi Paylaşımı, Gündem, Önemli Kişilikler | 18 Comments
by admin

Öğrencilerimize bu yazımızda, son yazılıların öneminden bahsedeceğiz. 2016 2017 Eğitim öğretim yılı 1. kanaat dönemi 25 Ocak 2013 Cuma günü sona erecek. Öğrenciler yavaş yavaş dönem tatili moduna girmeye başlıyorlar. Şu sıralar okullarda 2. yazılılar ya bitti ya da bitme aşamasında haliyle sırada 3. yazılılar var. Deyim yerindeyse dananın kuyruğunun kopacağı yazılılar son yazılılardır.

DSCF0538Öğrenciler 1. ve 2. yazılılara çalışmamış ya da az çalışmış;bunun sonucu olarak da kötü notlar almış ve ailenizi de üzmüş olabilirsiniz. Ancak her şey bitmiş değil. 3. yazılıya iyi bir hazırlık yaparak hem ailenizi hem de okuldaki arkadaş ve öğretmenlerinizi şaşırtabilirsiniz. Bunu yapmak emin olun hiç de zor bir olay değil. Dersi derste dinleyin, evde düzenli tekrarlar yapın ve yazılıdan en az 1 hafta önceden çalışmaya başlayın. Göreceksiniz ki, muazzam notlar alacaksınız. Öğretmeniniz de son yazılıdaki çabanızı görecek ve ders içi katılım notunuzu buna istinaden yüksek verecektir. Böylelikle ilk yazılılarda çok kötü görünen tablo bir anda olumlu bir tablo olarak önümüze serilecektir.

 

Öğrencilere tavsiyemiz, asla ilk yazılılara bakarak “Kötü aldım, bu iş bitti!” diyerek pes etmemeleridir. Kendi kendinize oturun ve bir karar verin , ben bu işi kotaracağım deyin. Bütün motivasyonunuz 3. yazılı ve dönem karnesi üzerine olsun. Bu mantıkla hareket edin ,meyvelerini mutlaka alırsınız. Bu yazımızı okuyan ve çalışma yönünde kara alan azimli öğrencilerimizi , dönem sonunda aldıkları notları paylaşmak üzere eokulegitim.com bu sayfamıza bekliyoruz.

Bütün öğrencilerimize 3. yazılıda başarılar …

18 yorum yazılmış, sizde hemen aşağıdan yorum yazabilirsiniz "Dönem Tatiline Az Kaldı Son Yazılılara Dikkat"

 1. gamze dedi ki:

  lise 3 öğrencisiyim 2 tane tek dersten 1 tanede seçmeli dersten zayıfım var toplam 4 zayıım var.sizce durumumun nasıl…

 2. fatih dedi ki:

  lise 2 öğrencisiyim
  sayısal öğrencisi olarak 6 zayıfım var

 3. yalçın dedi ki:

  cak haklılar adalet yerini bulamuş

 4. duygu dedi ki:

  vakit hiç geçmiyo aga 8.sınıftayız ama eğlenceli diğil

 5. ceyda dedi ki:

  ben giremiom

 6. elif dedi ki:

  arkadaşlar bende size katılıyorum

 7. Betül Reyhan Atalay dedi ki:

  Yaa ben eşek gibi çalışıyorum matematiğe ama 1 gün önceden hep.Özellikle matematik 1 yazılısı 85 , 2.si ise 84 ya :(.100 almam lazım.Birde performans görevi var yarın matematikten.Vede fen yazılısıı..
  Ben 6.sınıfım ayrıca İyi günler..

 8. dudu dedi ki:

  hocalar çalışkanlara ilgi gösteriyor ama hem öğrenci çalışmayınc aolmuyo artı okaar çalışıyoru sınav mükemmel geçiyo 80-90 alırım diyiyorum çıkıyo karşıma 30-40 ne anladım ben çalıştığıma

 9. NİSA dedi ki:

  öyle diyorsunuz da mesela bir öğrenci 1.yazılıdan 36 aldı 2. yazılıdan da 48 aldı son olarak 55 alsa olur mu benim kuzen soruyor lütfen yardım edin…

 10. öğrenci dedi ki:

  gerçekten çok doğru özellikle aileler üstlerine gitmemelidir

 11. Ebrar dedi ki:

  Doğru tespitler yapılmış, teşekkürler

 12. Orhan Gencebay dedi ki:

  Ya Zaten Öğrenci Çalışsa Çalışır.Ama öğretmenlerde çok üstlerine düşüyorlar bence benim fikrim bu!Öğretmenler sizde biraz öğrencilere tolerans gösterin.

 13. müslüm dedi ki:

  gerçekten çok doğru tespitler yapmışşınız.

Yorum Yazın

Sponsorlu bağlantılar

 

Son Yorumlar

İletişim

Sitemiz ile ilgili olarak görüş,öneri ve şikayetler ile reklam teklifleri için eokulegitim[at]gmail.com e-posta adresimizi kullanabilirsiniz.