Dünya Radyolar Günü 13 Şubat

Salı, 14 Şubat 2012, 12:52 | Genel | 0 Yorum
by admin

Dünya Radyolar Günü Ne Zaman Kutlanır , Radyolar Günü Anlamı ve Önemi , Dünya Radyolar Günü Hakkında Bilgiler

TGF'den Dünya Radyolar Günü mesajıKısa adı UNESCO olan Birleşmiş Milletler Eğitim, Bilim ve Kültür Kurumu, 25 Ekim–10 Kasım 2011 tarihleri arasında gerçekleşen 36. Genel Konferansı’nda Bilgi ve İletişim Komisyonu tarafından kabul edilen bir öneriyle 13 Şubat’ı Dünya Radyo Günü ilan etti.

Bilgi ve İletişim Komisyonu’nda görüşülen öneri hakkında 34 devlet, 1 Hükümetler arası Kuruluş ve 1 Sivil Toplum Kuruluşu söz alıp lehte görüş bildirerek Dünya Radyo Günü İlanı’nın Genel Konferansa tavsiye edilmesine karar vermiş, öneriKomisyondan geldiği şekilde Genel Konferans tarafından kabul edildi. Buna göre Genel Konferans: Birleşmiş Milletler Radyosu’nun kuruluş günü olan 13 Şubat’ın “Dünya Radyo Günü” olarak kutlanmasına karar verdi. Kararda yayıncılar arasında uluslararası işbirliği ve yardımlaşma ağı kurulmasına ve medya kuruluşları ile halk arasında radyonun önemine yönelik duyarlılığın artırılmasına vurgu yapıldı.

13 Şubat 2012

Yorum Yazın

Sponsorlu bağlantılar

 

Son Yorumlar

İletişim

Sitemiz ile ilgili olarak görüş,öneri ve şikayetler ile reklam teklifleri için eokulegitim[at]gmail.com e-posta adresimizi kullanabilirsiniz.